Szczypiornistki UKS Tuzinek MOS Gniezno siódmą drużyną Polski!

2013-06-23W dniach 19-22.06 br. odbywały się w Kępnie Mistrzostwa Polski Dzieci w piłce ręcznej dziewcząt (nazywanych w tej kategorii wiekowej Pucharem Związku Piłki Ręcznej w Polsce). W zawodach tych brała udział gnieźnieńska drużyna UKS Tuzinek Gniezno. Aby jednak uzyskać awans do zawodów finałowych (najlepszych 16 zespołów w Polsce) podopieczne Roberta Popka wcześniej zajęły I miejsce w Wielkopolsce a potem II miejsce w Półfinałach Mistrzostw Polski. Przypomnijmy, iż drużyna ta 17.06 wróciła do Gniezna z Zielonej Góry ze srebrnymi medalami Mistrzostw Polski rozgrywanymi na orlikach („Szczypiorniak na Orlikach”)

Zespół z Gniezna znalazł się w grupie z zespołami z Tczewa, Kraśnika i Jeleniej Góry. Gnieźnianki rozpoczęły mistrzostwa w Kępnie od minimalnej porażki z zespołem MKS Sambor Tczew. Gnieźnianki prowadziły przez niemal całe spotkanie by ostatecznie przegrać 10:9. W drugim spotkaniu tego dnia dziewczynki z Tuzinka zmierzyły się z ekipą KMKS Kraśnik. Tym razem młode piłkarki ręczne z Gniezna zdecydowanie lepiej radziły sobie na parkiecie. Pokonały swoje rywalki pewnie różnicą 9 bramek 18:9. W ostatnim pojedynku grupowym UKS Tuzinek zmierzył się z KPR MOS Jelenia Góra. Gnieźnieńskie szczypiornistki pewnie wygrywają 13:7. UKS Tuzinek Gniezno zajmuje II miejsce w grupie i awansuje do najlepszej 8 mistrzostw.

W trzecim dniu zawodów po losowaniu gnieźnieński team trafia na zespół MKS Karczew. Gnieźnianki niestety przegrywają jak się później okazało z brązowym medalistą Mistrzostw Polski 12:7. Po kilku godzinach drużyna z Gniezna staje do walki z kolejnym przeciwnikiem jakim jest drużyna UKS Varsovia Warszawa. Choć szczypiornistki z Grodu Lecha prowadziły do przerwy to całe spotkanie ostatecznie przegrywają 13:9.

W ostatni dzień Mistrzostw Tuzinek w meczu o 7 miejsce zmierzył się z zespołem MOSiR Polonia łaziska Górne. Tym razem młode gnieźnianki pokazały że potrafią walczyć choć zmęczenie turniejowe było już ogromne. Pokonały swoje rywalki w stosunku 16:13. Tym samym zespół dzieci UKS Tuzinek Gniezno wywalczył VII miejsce w Finale Mistrzostw Polski.

Na uroczystym zakończeniu oprócz nagród drużynowych organizatorzy wyróżnili kilka zawodniczek nagrodami indywidualnymi. Wśród wyróżnionych była zawodniczka UKS Tuzinek Gniezno Daria Konieczna, która znalazła się w „najlepszej siódemki turnieju finałowego”.

Serdecznie gratulujemy

Kolejność Mistrzostw Polski
1.    KKS Polonia Kępno
2.    MKS Kusy Szczecin
3.    MKS Karczew
4.    UKS Vamresia-Worwo Wąbrzeźno
5.    UKS Varsovia Warszawa
6.    MKS Sambor Tczew
7.    UKS Tuzinek MOS Gniezno
8.    MOSiR Polonia Łaziska Górne
9.    KPR MOS Jelenia Góra
10.    MKS Zagłębie Lubin
11.    UKS Dwójka Nowy Sącz
12.    SPR Olkusz
13.    ZUKS Mutka Zielonka
14.    KMKS Kraśnik
15.    MOSM Tychy
16.    UKS Olimpia Końskie

Skład UKS Tuzinek MOS Gniezno: Adamczyk Zuzanna, Konieczna Daria – bramkarki; zawodniczki pola: Bielińska Maja, Łukasiewicz Julia, Frąckowiak Zuzanna, Kasprowiak Karolina, Hahn Agata, Woźniak Aleksandra, Kowalczyk Weronika, Szczygielska Martyna, Walkowska Monika, Rachela Martyna, Komorowska Angelika.

R. Popek + foto
treść została wydrukowana ze strony
http://www.sportgniezno.pl/wiadomosc,Szczypiornistki_UKS_Tuzinek_MOS_Gniezno_siodma_druzyna_Polski.html