Szczypiornistki z MKS MOS Gniezno nie sprostały piłkarkom ręcznym z Tczewa - foto relacja

2012-02-11

Dzisiaj tj. w sobotę 11 lutego odbyła się ostatnia kolejka spotkań rundy zasadniczej o Mistrzostwo I ligi kobiet w piłce ręcznej. MKS MOS Gniezno podejmował na własnym parkiecie zespół lidera tegorocznych rozgrywek Aussie Latocha Sambor Tczew. Zespół, który w tym sezonie przegrał tylko raz i aspiruje do awansu do Superligi.
Gnieźnianki w pierwszej części meczu spisywały się dobrze na parkiecie. Do 12’ remisując 6 : 6. W tym czasie na boisku nie było widać żadnej różnicy między oba zespołami. Potem to Pomorzanki uciekły na 4 trafienia, wykorzystując pośpiech i niedokładność zawodniczek z Gniezna. W 20’ było 8 : 12 do przyjezdnych. Dzięki dobrej obronie i celnie wykończonymi kontratakami piłkarki ręczne z Gniezna odrobiły część strat do stanu 11 :12 w  23’ meczu. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem tczewianek 14 : 18.

Druga połowa rozpoczęła się całą serią błędów i niewykorzystanych akcji MKS MOS. Zespół z Tczewa zdobył 8 bramek z rzędu nie tracąc w tym czasie żadnej. Bardzo dobrze broniła bramkarka gości Aneta Skonieczna. W 37’ za czerwoną kartkę boisko musiała opuścić I bramkarka MKS MOS Daria Tarczyńska. Dopiero w 42’ Joanna Różańska (kolejny bardzo dobry mecz tej zawodniczki) rzuca 15 bramkę dla gnieźnieńskiego teamu. Całe zawody zakończyły się wygraną
Aussie Latocha Sambor Tczew  22 : 38.
Pomimo porażki podopieczne Roberta Popka i Romana Solarka pokazały wiele ciekawych akcji. A ich postawa w I połowie daje dużą nadzieję w powodzenie w walce o utrzymanie I ligi szczypiorniaka w naszym mieście.

„Szkoda tych pierwszych 30’ meczu. Nasze dziewczyny w I połowie pokazały że potrafią grać w Handball, nawet z tak mocną drużyną jaką bezwątpienia jest Sambor Tczew. W drugiej połowie zabrakło koncentracji no i zdecydowanie zdrowia. Fajnie że po czerwonej kartce Darii jej zmienniczka Monika Kowalczewska równie dobrze spisywała się w bramce. Teraz zaczynami się przygotowywać do fazy play off. I z wielką nadzieją patrzymy w przyszłość.”

MKS MOS Gniezno: Monika Kowalczewska, Daria Tarczyńska – bramkarki, oraz Katarzyna Podrzycka, Marta Jerzakowska (5), Martyna Szwedek (1), Lena Burdzińska (3), Klaudia Łuczak, Paulina Stachowiak (3), Katarzyna Dębicka, Joanna Różańska (10), Joanna Żabierek.

Aussie Latocha Sambor Tczew: A. Skonieczna, A. Rostankowska - bramkarki, oraz  D. Tuptyńska (4), M. Sabajtis (4), J. Belter (6), J. Wiśniewska (1), J. Domnik (6), K. Muszyńska, J. Szliga (1), N. Winiarska (6), M. Podgórska (3), K. Skonieczna (6), M. Tomczyk (1).