Sześć punktów KS Gniezno w cztery dni - Lider na kolanach!

2013-04-30

Podopieczni Piotra Kubalewskiego rozegrali dwa kolejne spotkania w poznańskiej B-klasie. Najpierw w środę po „horrorze" pokonali Clescevię Kleszczewo 4:3, a następnie w sobotnie popołudnie zdeklasowali obecnego lidera tabeli SKS 13 Poznań aż 5:0. Swoje mecze wygrała także druga w tabeli Wiara Lecha Poznań i gnieźnianie zajmują trzecie miejsce tabeli.

Istny horror zafundowali swoim kibicom zawodnicy seniorów KS Gniezno w zaległym spotkaniu 15 kolejki B klasy. Drużyna Piotra Kubalewskiego zmierzyła się na wyjeździe z Clescevią Kleszczewo i choć przegrywała już 1:3 to zdołała ten mecz wygrać! Gnieźnianie zwyciężyli 4:3 i awansowali na trzecie miejsce w tabeli!

Zwycięstwo rodziło się jednak w potwornych bólach. W 10 oraz 30 minucie Clescevia zdobyła gole i prowadziła 2:0. I choć KS Gniezno odpowiedział golem Jakuba Hoffmanna (asystę zaliczył Oskar Stankowiak) to gospodarze nie zwalniali tempa i krótko przed przerwą podwyższyli prowadzenie. Do przerwy Clescevia prowadziła więc z KS Gniezno 3:1.

W szatni nastąpić musiał wstrząs i trener Kubalewski zapewne powiedział kilka gorzkich słów swoim podopiecznym. Na efekty nie musieliśmy długo czekać. Po przerwie gnieźnianie przeszli istną metamorfozę!  Dość szybko kontaktowe trafienie uzyskał Błażej Matysiak. Po godzinie spotkania powinien być już remis, ale tym razem Matysiak zmarnował „jedenastkę"! Od czego jest jednak w KS Gniezno Jakub Hoffmann. „Zenek" w 75 minucie  po raz drugi trafił do siatki i wygrana była na wyciągnięcie ręki! Stało się to w 90 minucie. Matysiak popisał się świetnym lobem i bramkarz Clescevii nie miał szans! KS Gniezno potwierdził w tym spotkaniu A-klasowe aspiracje i awansował na trzecie miejsce w rozgrywkach!

Skład KS Gniezno z meczu z Clescevią: Kamil Dolata - Piotr Kubalewski, Dawid Śmiałowski (Konrad Popek), Mikołaj Bereźnicki, Mariusz Majewski (Michał Kupczyk), Sebastian Śniegowski, Mariusz Sawicki (Hubert Sass), Oskar Stankowiak, Błażej Matysiak, Jakub Hoffmann, Rafał Mucha (Dariusz Szykowny).

Niestraszny był wicelider, niestraszny także lider! Zespół seniorów KS Gniezno nie przestaje zaskakiwać w rundzie wiosennej i coraz poważniej zaczyna liczyć się w walce o awans. Ale skoro pokonuje się lidera B klasy, a właściwie gromi 5:0 (!) SKS 13 Poznań to świadczy o imponującej formie gnieźnian!

W 25 minucie festiwal goli rozpoczął Jakub Hoffmann, który otrzymał piłkę po dośrodkowaniu Błażeja Matysiaka i zimną krwią skierował ją do siatki. W 30 minucie było już 2:0! Podanie Michała Kupczyka na gola zamienił Matysiak. Świetną partię w spotkaniu tym rozgrywał Jakub Hoffmann. Jego trafienia w 60 i 70 minucie pozwoliły „Zenkowi" ustrzelić hat tricka i utwierdzić w przekonaniu trenera Kubalewskiego, że ściągnięcie go do Gniezna było trafnym posunięciem. Przy obu tych bramkach asystami popisał się rezerwowy Sebastian Śniegowski. W 85 minucie gości dobił Mariusz Sawicki, uderzając lewą nogą nie do obrony!

Skład KS Gniezno: Kamil Dolata - Piotr Kubalewski, Bartosz Kapsa, Mikołaj Bereźnicki, Mateusz Staniszewski (Sebastian Śniegowski), Dariusz Szykowny (Mariusz Sawicki), Michał Kupczyk (Hubert Sass), Oskar Stankowiak, Łukasz Frąckowiak, Błażej Matysiak (Konrad Popek), Jakub Hoffmann.

Drużyna Piotra Kubalewskiego umocniła się na trzecim miejscu. 4 maja spotka się w Żydowie w derbowym meczu z tamtejszą Farą Pelikan. Początek zawodów o godzinie 15.