Szkoła Podstawowa nr 8 z Gniezna Mistrzem Rejonu Poznań Wschód w czwórboju LA

2012-06-04

Dużym sukcesem zakończył się występ reprezentacji Szkoły Podstawowej Nr 8 z Gniezna w Mistrzostwach Rejonu Poznań Wschód w Czwórboju LA, które odbyły się 25 maja w Żerkowie. Chłopcy z ,,ósemki" okazali się bezapelacyjnie najlepsi, zdobywając mistrzostwo z wynikiem 1190 punktów, a dziewczęta zajęły drugie miejsce, ulegając tylko SP 5 z Jarocina. Obydwa zespoły z ,,ósemki" awansowały do Finału Wielkopolskiego, który 4 kwietnia odbędzie się w Lesznie. W finale wystartuje po 18 najlepszych zespołów wśród dziewcząt i chłopców z całej Wielkopolski, a po dwa najlepsze zespoły awansują do Finału Mistrzostw Polski.

Należy przypomnieć, że 4 lata temu zespół chłopców z SP 8 zdobył Mistrzostwo Wielkopolski, a w finale ogólnopolskim zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski.

Wyniki finału rejonu w Żerkowie:

Chłopcy: 1.SP 8 Gniezno  1190 pkt.
1.Daniel Kajdaniak              290 pkt.
2.Patryk Dudek                   257 pkt.

6. (rez.)Weronika Słomian  211pkt.

Opiekunem zespołu dziewcząt jest Krzysztof Kruger.

We wcześniejszych eliminacjach, dziewczęta najpierw zdobyły Mistrzostwo Gniezna, a następnie Mistrzostwo Powiatu Gnieźnieńskiego. Chłopcy rozpoczęli rywalizację od wicemistrzostwa Gniezna (przegrali z SP 12 ), w powiecie zrewanżowali się ,,dwunastce", zdobywając mistrzostwo.

Także indywidualnie uczniowie ,,ósemki" okazali się najlepsi. Aleksandra Piasecka okazała się najlepsza w Mistrzostwach Gniezna, Patryk Dudek był najlepszy zarówno w Mistrzostwach Gniezna jak i w Mistrzostwach Powiatu, a Daniel Kajdaniak okazał się najlepszy w Mistrzostwach Rejonu Poznań Wschód.

Na czwórbój LA składają się cztery konkurencje: skok w dal, 60 m., rzut piłeczką palantową i bieg długi ( 1000 m. dla chłopców, 600 m. dla dziewcząt ). Poszczególne wyniki są przeliczane na punkty, a suma punktów pięciu najlepszych zawodników daje wynik zespołu.