Szóstka trafiona! Kozły Poznań - MKK Gniezno 60-84

2012-11-12

W sobotę w poznańskiej hali Arena koszykarze MKK Gniezno utrzymali miano niepokonanych w tym sezonie wygrywając szóste spotkanie z rzędu. Mecz od samego początku przebiegał pod dyktando gnieźnian, którzy prowadzili od pierwszej i co najważniejsze do ostatniej minuty spotkania. Na przerwę MKK-a schodziło prowadząc 38-28. Decydujące o wyniku spotkania były pierwsze 4 minuty trzeciej kwarty, które gnieźnianie wygrali 13:0.

Cieszy dobra gra w defensywie, która pozwoliła gospodarzom na zdobycie jedynie 60 punktów na własnym parkiecie. W ataku prym wiódł dobrze dysponowany rzutowo tego dnia Dariusz Dobrzycki (32 pkt). Dobre spotkanie w swoim debiucie jako gracz pierwszej piątki zanotował także Miłosz Sroczyński, który niemal bezbłędnie wykorzystywał podania od naszych rozgrywających Piotra Golasińskiego i Łukasza Staszkiewicza. Dobrą dyspozycje utrzymuje 17-letni Karol Nowiński w kolejnym swoim spotkaniu notując podwójną zdobycz punktową (10 pkt).

Mecz odbył się przy wsparciu małej grupy kibiców z Gniezna co na pewno zbudowało naszych zawodników.

Kolejne spotkanie w ramach rozgrywek trzeciej ligi MKK rozegra w Koninie 17 listopada.

Kozły Poznań- MKK Gniezno 60-84

Punkty dla MKK: Dobrzycki 32 , Golasiński i Sroczyński po 12, Nowiński 10, Konowalski 8, Szymkowiak M. 6, Staszkiewicz 4,Szymkowiak P. 0, Łepski 0, Konwiński 0 .