TS Basket MOS Gniezno nadal niepokonane w przedostatnim spokaniu ligowym na wyjeździe w Rawiczu - Foto relacja

2013-05-11

W przedostatniej kolejce Wielkopolskiej Ligi Koszykówki zespół TS Basket MOS Gniezno spotkał się w meczu wyjazdowym z drużyną Start SGB Olimp I Rawicz. Pierwsze spotkanie obu drużyn zakończyło się wysokim zwycięstwem naszych zawodniczek 81:25 i to one były zdecydowanymi faworytkami dzisiejszego pojedynku. Zgodnie z przewidywaniami Gnieźnianki od początku budowały przewagę na parkiecie, co dało w efekcie prowadzenie 16:9 po pierwsze kwarcie. Zawodniczki drugiej "piątki", grając dość dynamicznie, rzuciły w swojej kwarcie 20 punktów i powiększyły przewagę w meczu do 15 punktów. W połowie meczu Gnieźnianki prowadziły już 36:21. Trzecia kwarta to kontynuacja swojego stylu gry i zdobycie kolejnych 18 punktów. Skuteczna gra w obronie umożliwiła zawodniczkom z Rawicza rzucenie w tej części meczu tylko 6 punktów. Ostatnia kwarta to przypieczętowanie dominacji w spotakniu i uzyskanie ostatecznie wyniku 77:40.

Po 21 kolejkach drużyna TS Basket Gniezno zajmuje 1. miejsce w tabeli rozgrywek, wygrywając dotychczas wszystkie swoje mecze.

TS Basket MOS Gniezno - Start SGB Olimp Rawicz (16:9, 20:12, 18:6, 23:12)

Punkty dla TS Basket MOS Gniezno: Liliana Banaszak 28, Aleksandra Piasecka 11, Aleksandra Skubiszyńska 8, Marta Kęsik 8, Karolina Draheim 6, Katarzyna Matysiak 5, Monika Pilarska 4, Oliwia Prusak 2, Natalia Janiuk 2, Kinga Twardowska 2, Sara Kaczmarek 1, Julia Mierzwiak 0.

Trener: Marek Szczepanowski. Asystent: Bartosz Piasecki.

Punkty dla Start SGB Olimp Rawicz: Giec Monika 8, Ilnicka Zuznanna 6, Maciejewska Anna 6, Targosz Gabriela 5, Brzezewska Anna 5, Sworowska Angela 5, Wojnicz Joanna 3, Główka Aleksandra 2, Matuszewska Kaja 0.

Trener: Kazimierz Machowiak.

Sędziowali: Adam Staśkowiak i Filip Zelek.

Wszystkie zdjęcia z dzisiejszego meczu są autorstwa Marty Kubasik, która z powodu kontuzji nie może grać.

Przypomnijmy iż 19 maja o godzinie 11.00
w hali Gnieźnieńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji mieszczącej się przy ulicy Jolenty 5, TS Basket MOS Gniezno rozegra ostatni zarazem decydujący mecz o II Tytuł Mistrzyń Wielkopolskiej Ligi Koszykówki Młodziczek a podejmować będzie MKS MOS Konin.

Serwis SportGniezno.pl z meczu z Rawiczem przeprowadział relację OnLine kwarta po warcie przy współpracy z TS Basket Mos Gniezno Piotrem Matysiakiem.

SportGniezno.pl przeprowadzi pełną relację WebCam Live
oraz zapewni nagłośnienie na to decydujące spotkanie ligowe o tytuł mistrzowski.