Tenis 10 z sukcesami gnieźnian - Fotorelacja

2013-09-17

W miniony weekend odbył się w Gnieźnie na kortach Szkoły Tenisa TP przy ul. Roosevelta - Laubitza  pierwszy turniej z serii Tenis10 promowany przez Polski Związek Tenisowy i ITF . Dzieci w wieku do lat 9-ciu walczyły o Puchar Starosty Gnieźnieńskiego Dariusza Pilaka.

W imieniu Starosty Gnieźnieńskiego Dariusza Pilaka otwarcia zawodów dokonał inspektor sportu  Tomasz Pokładecki, po którym rozpoczęte zostały dwudniowe zmagania młodych tenisistów ziemnych.

W pierwszym dniu zawodów czyli w sobotę 14 września do rozgrywek turniejowych przystąpiły dzieci z kategorii czerwonej czyli do lat 8-miu. Turniej był rozgrywany metodą grupową każdy z każdym, dwa sety do 7 pkt. Po świetnych meczach i zaciętej walce cały turniej wśród dziewczynek wygrała Sonia Pieczyńska , wyprzedzając Hanę Piotrowską oraz zawodniczkę Szkoły Tenisa TP - Amelię Kasprzyk. Wśród chłopców w tej samej kategorii wiekowej najlepszy okazał się  Nikodem Pruchnicki , drugie miejsce zajął  nasz Albert Potocki a  trzeci był Odo Czapracki. Cały turniej rozgrywany był na 4 mini kortach i trwał 4 godziny.

W niedziele 15 września natomiast w drugim dniu trwania turnieju do walki na kortach do tenisa ziemnego przy ul. Roosevelta – Laubitza, przystąpiły starsze dzieci do lat 9-ciu. Wśród chłopców zwyciężył co było miłą niespodzianka bardzo obiecujący zawodnik Szkoły Tenisa TP - Maciej Denisiuk drugi był Łukasz Śniadecki a trzecie miejsce zajął Staś Kruszona. Wśród dziewczynek najlepsza okazała się Zuza Kubacha, druga była Zuza Orkiszewska a trzecie miejsce zajęła Emilia Alkowska. Jedyna gnieźnianka Nicole Puchalska , która wystartowała mimo choroby zajęła 4 miejsce.

Po raz kolejny Szkoła Tenisa TP i UKS Smecz Gniezno wykazały się dobra organizacją i otrzymały bardzo dobrą opinie od rodziców.