Tenisiści Stelli-Niechan Gniezno nie próżnowali

2012-01-08

Bardzo pracowity weekend 6-8 stycznia mięli tenisiści stołowi Stelli-Niechan Gniezno, którzy brali udział zarówno w rozgrywkach drużynowych jak i indywidualnych. Poniżej prezentujemy osiągnięcia zawodników Stelli-Niechan Gniezno w poszczególnych zawodach.

Zwycięstwo i porażka Stelli Niechan II.
Dwa mecze II ligi kobiet w tenisie stołowym rozegrały dziewczyny Stelli II Niechan. W piątek 6 stycznia przed południem w Toruniu uległy miejscowym akademiczkom AZS UMK 3:7. Punkty w tym meczu dla stelistek zdobyły: Magdalena Wysocka, Sara Opreman i Monika Jacek po 1. Natomiast po południu w Niechanowie po ładnym, wyrównanym meczu pokonały UKS Suchą Koszalińską 6:4. Punkty w tym meczu dla zwycięskiej druzyny zdobyły: Magdalena Wysocka-2, Sara Operman-2, Monika Jacek-1 i Martyna Urbaniak-1. Szkoda przegranych w obu meczach debli. Po tych meczach zespół Stelli Niechan II Gniezno zajmuje czwarte miejsce w tabeli. Za tydzień kolejny mecz w Niechanowie z UKS Oborniki.

Turniej tenisa stołowego Top-8 młodzików i żaków.
W piątek 6 stycznia  w Niechanowie odbył się Wielkopolski Turniej Asów top-8 w kategorii młodzików i żaków. Są to prestiżowe, cykliczne zawody z udziałem najlepszych ośmiu zawodników z Wielkopolski. Patronat objął Poseł na Sejm RP – Tadeusz Tomaszewski, który jednocześnie otworzył zawody. Turniej miał głównie charakter szkoleniowy. Wśród najlepszych startowało trzech zawodników Stelli Niechan Gniezno i jeden TTS Trzemeszno. Najlepsze trzecie miejsce zajął Marcin Gewert , czwarte Kamil Kwapich – oboje w kategorii młodzików. Czwarte miejsce w żakach zajął Maksymilian Janowski. W poszczególnych kategoriach wygrali: Joanna Maślak z GLKS Orlęta Czacz, Dawid Jóźwiak z Błękitni Niechłód, Nikola Kotus i Jakub Janowski z Poloni Śmigiel. Najlepsi otrzymali okolicznościowe Puchary ufundowane przez Posła Tadeusza Tomaszewskiego i nagrody rzeczowe.

Zwycięstwo i awans Karoliny Jeleniewskiej.
W niedziele 8 stycznia  w Poznaniu rozegrano III Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Seniorów w tenisie stołowym. Bardzo dobrze zagrała zawodniczka Stelli Niechan Gniezno – Karolina Jeleniewska, wygrywając zdecydowanie cały turniej. W ćwierćfinale pokonała Joannę Drygas z UKS Oborniki 3:1, w półfinale Aleksandre Bucher z Czempinia 3:1 i w finale również 3:1 koleżankę klubową Sarę Operman. Tym samym jako zwyciężczyni awansowała do finałów ogólnopolskich, które rozegrane zostaną w dniach 3-5 lutego w Łomży. Oprócz Karoliny wcześniej awans do finałów centralnych uzyskały inne zawodniczki Stelli Gniezno: Magdalena Górowska, Roksana Załomska i Paulina Nowacka, wywalczając sobie prawo gry w poprzednim turnieju finałowym w Zawierciu. Po raz pierwszy aż cztery zawodniczki będą reprezentowały Gniezno w tym prestiżowym turnieju. Również pozostałe dziewczyny Stelli Niechan zasłużyły na pochwałę dobra postawą. Magdalena Wysocka była szósta, Martyna Urbaniak siódma, a Sandra Różak dziewiąta. Turniej w kategorii seniorów wygrał Michał Gołdyn z Trasko Ostrzeszów . Łącznie startowało 119 zawodników z całej wielkopolski.