Tenisistki z Niechanowa Mistrzyniami Gimnazjady

2010-05-12

We wtorek 11 maja w Krzyżu Wlkp. rozegrano Finały Wojewódzkie Drużynowe Szkół Gimnazjalnych. Bardzo dobrze zaprezentowały się dziewczyny z Gimnazjum w Niechanowie, zdobywając tytuł mistrzowski.

Zespół w składzie: Hanna Poradka, Magdalena Wysocka, Martyna Urbaniak i Anna Marciniak, na co dzień zawodniczki Stelli Niechan Gniezno w pólfinale pokonały Słupcę 3:0 i w finale również 3:0 dziewczyny z Objezierza. Tym samym jako Mistrzynie Wielkopolski awansowały do finału centralnego, który odbędzie się w dniach 22-23 maja w Brzegu Dolnym.

Drużyna chłopców z Niechanowa: Karol Trzaskawka i Filip Konicki po wygraniu grupy, zajęła czwarte miejsce wśród czternastu startujących drużyn. Wygrała ekipa z Obornik przed Ostrorogiem. Trzecie miejsce zajęło gimnazjum nr.58 w Poznaniu , na co dzień zawodnicy Stelli Niechan Gniezno: bracia Michał i Jakub Nowakowie.

Dziewczętom gratulujemy i życzymy udanego startu w Brzegu Dolnym.