Teraz czas już na ligę....

2009-09-23

Sprawiedliwym remisem zakończył się ostatni sprawdzian drużyny futsalowej KS Gniezno w przygotowaniach do nowego sezonu 2009/2010 w rozgrywkach ogólnopolskich pierwszej ligi grupy 2.

W hali w Łęczycy w wtorkowy wieczór 22 września gnieźnianie tylko zremisowali z młodzieżową drużyną Mistrza Polski - Hurtapem  2:2.

Mecz był bardzo zacięty i wyrównany. Trenerzy ustalili czas gry trwający 2x30 minut. Pierwsi bramkę a było to dopiero w 25 minucie gry zdobyli gospodarze, którzy po strzale Zagajewskiego prowadzili 1:0. Stracony gol podziałał bardzo chyba mobilizująco na gnieźnian, którzy przez trzy kolejne minuty kolejno po strzale Tyma i Sawickiego wyprowadzili swój zespół na prowadzenie 2:1. Dalsza część pierwszej połowy i prawie cała druga nie przynosiła zmian rezultatu. Dopiero na 2 minuty przed zakończeniem spotkania gospodarze zdecydowali się na grę z wycofanym bramkarzem co przyniosło efekt w postaci gola. Na minutę przed końcem meczu ponownie Zagajewski pokonał bramkarza KS Gniezno ustalając wynik potyczki kontrolnej na 2:2.

Jak stwierdził w rozmowie telefonicznej wiceprezes KS Gniezno - Mariusz Przybysz - Z przebiegu całego spotkania dało się zauważyć dużą nieskuteczność nowego nabytku - Jacka Grocholewskiego, który nie potrafił skierować strzału w światło bramki. W  kilku akcjach gry miał przed sobą pustą bramkę to nie doczekał się podania od Mariusza Sawickiego. Więcej niż pozytywnie zagrał tym razem drugi "nowy" zawodnik KS-u - Michał Tym. Oprócz poprawnej gry w obronie, zdobył najładniejszą bramkę meczu. Jednak jakość gry biało-czerwonych pozostawia dużo do życzenia.

Hurtap ŁęczycaU21  - KS Gniezno 2:2 (1:2)
Bramki dla Hurtapu: Zagajewski x2, dla KS: Tym i Sawicki

Składy drużyn:

Hurtap U21: Turkowski, Chwiałkowski- Kajetaniak, Karasiński, Zagajewski, Kowalski, Góralczyk, Pielesiak, Piórkowski
KS Gniezno Wasielewski, Kowalczewski - Zamiar, Heliasz, Tym, Grocholewski, Kaźmierczak, Sawicki, Kupczyk, Konieczny, Majewski, Andrzejewski

W najbliższą sobotę biało-czerwoni podejmować będą na własnym parkiecie hali GOSiR przy ulicy Paczkowskiego w Gnieźnie beniaminka I ligi grupy 2 - Helios Elhurt Białystok, który po pierwszej kolejce zajmuje bardzo wysoką pozycję w tabeli i jest wiceliderem Naszej grupy. Początek tego spotkania zaplanowano na godzinę 18.00.

Rozgrywki w pierwszej lidze ogólnopolskiej futsalu grupy 2 rozpoczęły się w miniony weekend. KS Gniezno, który miał się wybrać do Przodkowa gdzie miał się zmierzyć z ekipą Auto Complex. Do tego meczu jednak nie doszło gdyż spotkanie został przełożony na 21 listopada.

W rozegranych meczach pierwszej serii Red Devils Chojnice potwierdził swoje aspiracje awansu do Ekstraklasy gromiąc beniaminka z Unisławia aż 16:4! W derbach Torunia minimalnie lepszy doświadczony zespół Tacho pokonał Radio System Toruń 3:1.