Tomasz Szymański najszybszy w tegorocznym biegu Lechitów. Rekordowa frekwencja biegaczy na stracie!

2011-09-18

W sobotę 17 września odbył się XXXIV Ogólnopolski Bieg Lechitów połączony z XIV Mistrzostwami Polski Lekarzy. Do rywalizacji na trasie Ostrów Lednicki - Gniezno przystąpiło aż 740 miłośników tej dyscypliny sportowej!

W klasyfikacji open mężczyzn na dystansie 21 km. z Ostrowie Lednickim do Gnieźnie najlepszy okazał się Tomasz Szymański z Węglińca pokonując wytyczoną trasę w czasie 01:11:49 sek. Miejsce drugie przypadło Maciejowi

Łucykowi z Stołężyn, a trzecie zajął Piotr Suchenia z Wejcherowa. Nejpelszy z gnieźnian Klaudiusz Kozłowski był piąty a kolejny biegacz z grodu Lecha Andrzej Krzyścin był ósmy. Wśród startujących pań na tym samy dystansie  pierwsza linię mety minęła studentka z Poznanaia - , Moser Hadas, która  uzyskała czas 01:24:15 sekundy. Miejsce drugie wywalczyła Małgorzata Sobańska z Poznania, a trzecia była Agnieszka Golak z Wyrzeki.

Równolegle z Ogólnopolskim Biegiem Lechitów od kilku już lat na tej samej trasie rywalizują też lekarze o miano mistrza Polski. Tym razem w czternastej  już edycji w grupy startujących lekarzy najszybciej finiszował i tytuł Mistrza Polski Lekarzy wywalczył Paweł Paliga.

Pełna lista startowa oraz miejsca, jakie wywalczyli poszczególni zawodnicy w biegu głównym znajdują się miedzy innymi na stronie internetowej www.maratonczyk.pl

Rozegrane zostały również biegi młodzieżowe na dystansie od 400 do 1400 metrów dla dzieci ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz sztafety szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich. Najlepsi otrzymali puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Organizatorami XXXII Biegu Lechitów byli Urząd Miejski w Gnieźnie, Gnieźnieński Ośrodek Sportu i Rekreacji, Młodzieżowy Klub Sportowy Altom Gniezno, Wielkopolska Izba Lekarska, Starostwo Powiatowe w Gnieźnie, Szkolny Związek Sportowy Ziemi Gnieźnieńskiej oraz Gmina Łubowo.