Toruń gościł biegających Św. Mikołajów!

2010-12-09

6 grudnia w Toruniu odbył się coroczny VIII Półmaratonu św. Mikołajów. Trasa biegu przebiegała: start odbył się z toruńskiego Rynku Staromiejskiego (vis-a-vis teatru im. Horzycy), następnie ulicą Chełmińską  w kierunku Wrzosów. Dalej malowniczymi zalesionymi toruńskimi duktami w kierunku UMK, by swe zakończenie znaleźć na stadionie Miejskim.

W tym roku udział swój potwierdziła liczna grupa biegaczy, która w różnych kategoriach oraz kategorii kobiet wynosiła ok. 1500 uczestników.

Najwięcej trudności zawodnikom, oprócz oczywiście siarczystego mrozu towarzyszącego nam od startu do mety, sprawił odcinek trasy biegnący przez las. Zalegająca kilkunastocentymetrowa warstwa śniegu potrafiła zmęczyć na krótkim odcinku niemal tak samo skutecznie jak piasek na plaży. Stąd też wiele osób na mecie oceniło trasę i sam bieg na bardzo wyczerpujący fizycznie, o dużym stopniu trudności.

Po raz pierwszy na mecie organizatorzy przygotowali dużą i ciepłą halę namiotową, dzięki czemu od razu była możliwość schronienia się i ogrzania. Na wszystkich czekała nielimitowana gorąca herbata oraz ciepły posiłek. To, co sprawiało biegaczom największą satysfakcję po minięciu linii mety to jednak nie grochówka, a wspaniały medal w kształcie dzwonka. Pamiątka na wiele lat!

Zwyciężył bezapelacyjnie Błażej Brzeziński z MUKS Bydgoszcz, który z czasem 1:13:06 wyprzedził drugiego na mecie Tadeusza Zblewskiego (1:13:45) oraz trzeciego - reprezentującego barwy Ukrainy - Sergieja Vashurina (1:14:04). Czwarte miejsce zajął nasz redakcyjny kolega Krzysztof Bartkiewicz (1:15:20)

Wśród kobiet triumfowała ukrainka - Nataliya Lehonkowa (1:27:10). Drugie i trzecie miejsca zajęły torunianki: Ania Arseniuk (1:30:59) i Andżelika Dzięgiel (1:32:07). Warto zaznaczyć, że obie należą do MaratonyPolskie.PL TEAM :-)

Z Gniezna i okolic startowali:
Kalicki Jerzy Witkowo lat 51, który zajął 23 miejsce w swojej kategorii wiekowej, ogólnie miejsce 239 wynik 1:44.08

Sobczyk Wioletta Witkowa reprezentująca Gnieźnieński Velux 795 miejsce w kategorii open, a w kategorii kobiet 54 miejsce z czasem 2:04.16

Leśny Marcin z Witkowa reprezentujący Altom Gniezno, zajął ogólnie 1134 miejsce 2:19.51

Sobczyk Patryk również z Witkowa, MKL Gniezno rocznik 1995 zajął 124 miejsce z czasem 1:38.15 124. Dodać należy, że Patryk był pierwszy wśród osób urodzonych w 94 roku i młodszych.