Trampkarze Mieszko Gniezno wygrywają w Skórzewie

2010-05-17

Cenne zwycięstwo odnieśli trampkarze starsi Mieszka Gniezno w walce o Mistrzostwo Wielkopolski. Biało-niebiescy po emocjonującym meczu pokonali UKS Skórzewo 3-2.

Już w pierwszych dziesięciu minutach gnieźnianie trzykrotnie nie potrafili wykorzystać sytuacji sam na sam z bramkarzem gości. Skuteczniejsi okazali się zawodnicy ze Skórzewa, którzy bramkę zdobyli w pierwszej groźniejszej akcji.
Bramka ta wybiła z rytmu dobrze grających do tej pory mieszkowców. Co więcej goście podwyższyli wynik na 2-0 po skutecznie egzekwowanym rzucie wolnym. Koniec pierwszej połowy ponownie należał do gospodarzy, jednak i tym razem zawodziła skuteczność. Dopiero strzał Dawida Łuckiego okazał się skuteczny i do przerwy Mieszko przegrywał 1-2.

Druga połowa meczu toczyła się pod dyktando gnieźnian jednak goście umiejętnie się bronili. O wyniku meczu zadecydowały ostatnie 10 minut. Najpierw do remisu doprowadził Dawid Łucki, a tuż przed końcem spotkania zwycięstwo biało-niebieskim ładnym strzałem zza pola karnego zapewnił Damian Garstka.

Mecz toczył się w bardzo złych warunkach. Nierówne boisko i bardzo dużo wody utrudniały grę obu zespołom. Pomimo tego mecz był bardzo interesujący. Ambicja i wola walki trampkarzy Mieszka została nagrodzona i ważne trzy punkty zostały w Gnieźnie.

Podopieczni Pawła Bartkowiaka  wystąpili w składzie: Gapiński; Zacholski, Dominiczak, Banasik, Sass; Januchowski, Garstka,  Brylewski, Polus, Krawczuk; D. Łucki.
Grali także: Menz, Frydrychowski, Rogacz