Trampkarze starsi KS Gniezno mistrzem jesieni !!!!

2011-10-29

W sobotę 29 października na boisku w Pobiedziskach odbyło się przedostatnie tej jesieni ligowe spotkanie pomiędzy trampkarzami KS Gniezno a miejscowym Huraganem. Zawodnicy gnieźnieńskiego zespołu świadomi faktu, że zwycięstwo w tym meczu zapewnia im mistrzostwo grupy przed ostatnia kolejką rozgrywek, od pierwszego gwizdka sędziego przystąpili  do składnych ataków na bramkę rywala.

Już pierwsza akcja meczu przyniosła zmianę rezultatu. W 3 minucie meczu szybki atak prawą stroną boiska – Dominik Nowaczyk spod linii końcowej precyzyjnie dośrodkowuje w pole karne a tam Kuba Kolasiński dopełnia formalności. 1:0. Po wznowieniu gry przez gospodarzy piłka praktycznie znowu jest w posiadaniu naszego zespołu. Na kolejnego gola nie przyszło długo czekać. Siódma minuta i jest 2:0. Autorem bramki jest nasz niezawodny egzekutor – Adrian Chopcia – który wykorzystuje dokładne podanie Mateusza Francuszkiewicza. Dwubramkowe prowadzenie uspokoiło nieco grę i podopieczni trenera Dariusza Śmiałowskiego mogli pozwolić sobie na chwilę wytchnienia. Choć trzeba przyznać, że gra prowadzona była praktycznie na połowie przeciwnika, a chłopcy kontrolowali przebieg spotkania i prowadzenie nie zostało podwyższone tylko z powodu niecelnych strzałów. W 25 minucie pomocnik Kuba Kolasiński zdecydowała się na strzał z odległości ok. 20m od bramki Huraganu. Precyzyjne uderzenie w „okno” było niemożliwe do obrony przez bramkarza Huraganu. 3:0. I tak zakończyła się pierwsza połowa spotkania.

Po przerwie obraz gry nie zmienił się. Wprowadzeni z ławki rezerwowych zmiennicy skutecznie odebrali gospodarzom ochotę do gry. Piłkarską niemoc zawodnicy Huraganu starali się nadrobić dość ostrą a wręcz brutalną grą. Sędzia tego spotkania niestety w wielu przypadkach pozwalał na takie zachowanie. Dopiero po słownych uwagach z ławki rezerwowych zaczął egzekwować przewidziane przez regulamin kary i odsyłał zawodników Pobiedzisk na 2-minutowe kary. Gra w osłabieniu i brak rezerwowych na ławce Huraganu powodowała, że gospodarze pod koniec drugiej połowy nawet nie próbowali wyprowadzać kontrataków, a ataki Gnieźnian przerywane były prze wybicia piłki poza boisko. W 55 minucie spotkania wynik na 4:0 podwyższa napastnik A.Chopcia, a w 75 minucie wynik na 5:0 strzałem z dystansu ustala Krystian Andrzejewski. W międzyczasie dotarła do Pobiedzisk informacja, że Mieszko Gniezno w spotkaniu przy ulicy Strumykowej pokonało vicelidera – Unię Swarzędz 1:0 i wiadomo już, że nic nie zmieni obsady pozycji lidera w tabeli.

Trampkarze KS Gniezno mistrzem jesieni grupy C1!!!!!

W spotkaniu zagrali: Piotr Wdowczyk, Mikołaj Stoiński, Wiktor Gręzicki, Karol Purol, Krystian Andrzejewski, Adam Karmoliński, Adrian Chopcia, Jakub Ławoński, Dominik Szklarski, Paweł Siwka, Bartosz Głowski, Dominik Nowaczyk, Daniel Klesse, Filip Modrzejewski, Jakub Kolasiński, Mateusz Francuszkiewicz, Szymon Wachowiak, Szymon Biskup, Kacper Woźny.

Ponadto swój udział w sukcesie mieli nieobecni w tym meczu: Michał Przyborski, Eryk Owczarzak, Filip Kruczyński i Kamil Kościelniak.