Trans Stach i Malczevia blisko półfinału!

2012-02-01

Za nami czwarta i piąta kolejka Ligi Halowej Piłki Nożnej w Niechanowie. Najciekawiej zapowiadający się pojedynek czwartej kolejki pomiędzy Trans Stachem i Husarią Niechanowo nie zawiódł licznie zgromadzonej publiczności. Po pierwszej połowie Husaria, która zagrała bezbłędnie, niespodziewanie prowadziła 2:0 z faworyzowanym rywalem. W drugiej połowie obejrzeliśmy aż dziewięć goli, z czego siedem strzelili zawodnicy Trans Stachu, którzy zdobyli cztery bramki praktycznie z tego samego miejsca wykorzystując grę w przewadze. Zespół Husarii zdołał odpowiedzieć tylko dwiema bramkami i zwycięstwo 7:4 wielokrotnego triumfatora tych rozgrywek stało się faktem. Prosiaki po meczu, który obfitował w wiele fauli i wykluczeń z gry pokonały zdecydowanie Czechowiankę 9:2. Drużyna Pelikana Niechanowo przystąpiła do meczu z Orłami Tadeusza dysponując szeroką ławką rezerwowych. W odróżnieniu od poprzednich meczów dorobkiem bramkowym podzieliła się cała drużyna, a w poprzednich były one głównie dziełem snajpera gospodarzy Zbigniewa Kościańskiego. Orły zanotowały czwartą porażkę z rzędu, podobnie jak Czechowianka i Piast Łubowo, który uległ drużynie AKP.

W grupie B bez straty punktu nadal Maleczevia, która pokonała Dream Team 8:2 i pewnie zmierza do finału. Kuchciki z Kawiar przyzwyczaiły nas już do zwycięstw minimalną różnicą bramek, tym razem było podobnie. W ostatnim meczu czwartej kolejki Zdziechowa wykorzystując błyskawiczne kontrataki niespodziewanie pokonała zespół z Gniezna.

Po rozegraniu piątej kolejki tylko kataklizm może odebrać awans drużynie Malczevii i Trans Stachu do fazy finałowej rozgrywek, które w swoim stylu rozgromiły swoich przeciwników. W grupie A cztery zespoły miały przed tą kolejką po 9 punktów. Wśród nich Pelikan Niechanowo i drużyna AKP, których mecz zakończył się remisem 5:5. W drużynie gospodarzy widoczny był brak świeżości spowodowany rozpoczynającym się okresem przygotowawczym do rundy wiosennej i pusta ławka rezerwowych. W ostatniej minucie spotkanie mogło się wiele wydarzyć dlatego obie ekipy powinny być zadowolone z remisu. Prosiaki po emocjonującym meczu wygrały z Husarią Niechanowo. W ostatnich sekundach spotkania, gdy na tablicy wyników widniał remis, błąd popełnił bramkarz drużyny z Niechanowa, która tym samym ma tylko matematyczne szanse na awans.

Z wysokim poziomem testosteronu przystąpili do meczu młodzi zawodnicy Dream Teamu i Gniezna. Niestety oprócz emocji czysto sportowych był to najbardziej brutalny mecz w obecnych rozgrywkach. Zdziechowa pozbawia szansy na awans drużynę Pizzerii Capri, a wspomniana Malczevia gromi zespół Funpacku, który jest zdecydowanym outsiderem tej grupy. Obie kolejki sędziował Mariusz Sikorski. Liga wkracza w decydującą fazę, kolejne spotkania w najbliższą sobotę. Serdecznie zapraszamy!