Trzeci i ostatni dzień Ćwierćfinałów Mistrzostw Polski Juniorek młodszych w piłce ręcznej zakończony - foto i wideorelacja!

2011-04-17

17 kwietnia w hali sportowej Gnieźnieńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Paczkowskiego zakończyły się trzydniowe  Ćwierćfinały Mistrzostw Polski Juniorek młodszych w piłce ręcznej, w której Gniezno reprezentowane było przez UKS Dąbrówka.

Nasza drużyna w trzecim dniu turnieju spotkała się ponownie z zespołem MKS Sokół Żary i zgodnie z oczekiwaniami było raczej dopełnieniem formalności, jeżeli chodzi o utrzymanie drugiego miejsca honorowanego awansem do Półfinału Mistrzostw Polski.

Rozgrywaliśmy mecz z teoretycznie najsłabszym zespołem. Jednak nasze szczypiornistki podeszły do spotkania bardzo poważnie i jakby chciały już od samego początku zapewnić sobie wygraną ruszyły z taka siłą, że w 5 minucie meczu wynik na tablicy był 7 : 1 dla Gnieźnianek. To natarcie chyba kompletnie sparaliżowało zawodniczki Sokoła co skutkowało wysokim prowadzeniem do przerwy 24 : 8. I tak już do końca meczu nasza przewaga rosła z minuty na minutę aby ostatecznie wynik zabrzmiał 50 : 21. I w ten sposób znaleźliśmy się w szesnastce najlepszych klubów w Polsce co jest oczywistym sukcesem. Przed nami kolejny etap Mistrzostw Polski. Będzie to turniej półfinałowy, który rozegrany zostanie w Krakowie, w dniach 29,30 kwietnia i 1 maja 2011. Oprócz gospodarzy turnieju czyli drużyny KS TOMEX Kraków przyjdzie nam się zmierzyć z KS Sośnica Gliwice MKS VICTORIA Świebodzice. Już dzisiaj prosimy trzymać kciuki za nasze dziewczęta. Póki co dziękujemy wszystkim kibicom za wsparcie podczas rozegranego turnieju i obiecujemy walkę o jak najwyższą lokatę w Mistrzostwach Polski.

Dąbrówka zagrała w składzie: Słomiańska Michalina, Zaworska Kinga (bramkarki), Chełminiak Kinga (5) , Janka Renata (9), Kłosowska Katarzyna , Linkowska Jagoda (9), Matysek Martyna (5), Napierała Patrycja (4), Nowak Katarzyna (12), Prymas Ewelina (4), Świtalska Paulina, Mendala Ewelina (2).

Trener Dagmara Binarsch.

Podczas turnieju patronat medialny sprawował serwis SportGniezno.pl oraz Internetowa Telewizja iTv.SportGniezno.pl

W trzecim dniu Turnieju Ćwierćfinału Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych w piłce ręcznej padły następujące wyniki:

Najlepsza bramkarka: Zdanowicz Dorota Conrad Gdańsk

Puchary dla drużyn, które awansowały wręczył Zastępca Prezydenta Miasta Gniezna Czesław Kruczek.