Trzecie ligowe zwycięstwo młodych zawodniczek z TS Basket - Foto relacja

2012-10-27

W trzeciej kolejce rozgrywek Wielkopolskiej Ligi Młodziczek Młodszych, zawodniczki TS Basket Gniezno podejmowały u siebie zespół MKS Tęcza Leszno. Mecz zapowiadał się interesujaco ze względu na to, że drużyna z Leszna wysoko wygrała oba swoje dotychczasowe spotkania ligowe. Jednak od pierwszych minut to Gnieźnianki narzuciły własne tempo oraz styl gry. Tym samym budowały przewagę, która pozwoliła na kontrolownie przebiegu spotkania do końca. Mecz zakończył się zwycięstwem TS Basket Gniezno 80:29 w kwartach 21:7, 27:9, 21:3 i 11:10. Nasz zespół grał w najmocniejszym skłądzie - w meczu wzięły także udział cztery nasze zawodniczki, które wróciły dzień wcześniej późnym wieczorem ze szkolnej wymiany z Ukrainy. Po 3 kolejkach TS Basket Gniezno zajmuje 1. miesce w tabeli rozgrywek.

TS Basket Gniezno - MKS Tęcza Leszno 80:29 (21:7, 27:9, 21:3, 11:10)

Punkty dla TS Basket Gniezno: Aleksandra Piasecka 19, Lila Banaszak 14, Marta Kubasik 11, Kinga Twardowska 10, Julia Mierzwiak 7, Karolina Draheim 6, Oliwia Prusak 5, Katarzyna Matysiak 4, Monika Pilarska 4, Aleksandra Skubiszyńska 0, Julia Marek 0, Marta Kęsik 0.

Trenerzy: Marek Szczepanowski, Bartosz Piasecki.

Punkty dla UKS Tęcza Leszno: Wiktoria Leśniewska 6, Zuzanna Walkowiak 6, Klaudia Kruk 4, Oktawia Pudlicka 4, Klaudia Galas 3, Jagoda Szocik 2, Paulina Ganowska 2, Julia Janowska 1, Martyna Kowalska 1, Pamela Faryna 0, Matylda Kaczmarek 0, Oliwia Oleszkiewicz 0.

Trenerzy: Marta Figielek, Hanna Komorowska.

Sędziowali: Łukasz Koralewski (Poznań), Monika Sibora (Poznań).

12 Start SGB Olimp I Rawicz 0 0 0 0 - 0 0 0 .000

W tej chwili czeka nas krótka przerwa w rozgrywkach ligowych. Następny mecz TS Basket rozegra dopiero 18. listopada. Będzie to mecz wyjazdowy, a przeciwnikiem w tym dniu będzie drużyna TS Ostrovia Ostrów Wlkp. Najbliższy mecz w Gnieźnie planowany jest na 24 listopada (sobota), o godz. 12:00 w sali GOSiR przy ul. Jolenty, rywalem będzie zespół UKS Olimpijczyk I Ostrów Wlkp.