Trzecie zwycięstwo Stelistek

2011-10-22

Po prawie miesięcznej przerwie do stołów pingpongowych w ramach rozgrywek pierwszej ligi kobiet grupy północnej powróciły tenisistki stołowe Stelli Gniezno. W trzeciej kolejce podopieczne Tadeusza Nowaka we własnej hali II Liceum Kształcącego mającą swoją lokalizację przy ulicy Łubieńskiego podejmowały w sobotę 22 października zespół Jedynki Łódź. Gnieźnianki okazały się mało gościnne pokonując swoje rywalki w stosunku 8:2. Było to już trzecie zwycięstwo zespołu Stelli Gniezno w rozgrywkach I ligi kobiet tenisa stołowego.

Wracając jednak do samego przebiegu spotkania. To mecz rozpoczął się od pewnych zwycięstw Magdy Górowskiej z Anną Wosik 3:0 i Roksany Załomskiej z Wiktorią Przywarą 3:0. W kolejnym meczu Paulina Nowacka nie dała rady doświadczonej Katarzynie Gieryń ulegając 0:3. Dużych emocji dostarczyła Karolina Jeleniewska, przy prowadzeniu w setach 2:0, w kolejnych dwóch uległa Magdalenie Kurzawa. Decydujący piaty set Karolina rozgrywała już znowu pod swoje dyktando wygrywając 11:4. Następnie obie gry deblowe zdecydowanie po 3:0 wygrały gnieźnianki: Górowska-Jeleniewska z Przywarą-Wosik a para Załomska-Nowacka z Gieryń-Kurzawą. Ciekawie zapowiadał się pojedynek liderek obu druzyn: Magdy Górowskiej z Katarzyną Gieryń. Mecz rzeczywiście stał na wysokim poziomie. Po zwycięstwach w końcówkach pierwszych dwóch setów 11:9 , w trzecim gnieźnianka grając już na luzie wygrała 11:4. Roksana Załomska z dużą przewagą umiejętności ograła gładko Kurzawę, Karolina również 3:0 Przywarę. Ciekawych niespodziewanie emocji dostarczył ostatni pojedynek Pauliny Nowackiej z Wosik. Wperwszym secie Paulina prowadziła 10:6 i  niestety przegrała 10:12. Później załamana przegrała kolejno set drugi. W trzecim i czwartym wygrała po przewagach. I kiedy wydawało się że koniec kryzysu w decydującym uległa 5:11. Trochę niepokoi słaba forma Pauliny w rozgrywkach ligowych. Przecież dwa tygodnie temu wygrała prestiżowy turniej ogólnopolski juniorek w Gdańsku. Końcowy wynik 8 : 2 cieszył licznie zgromadzonych kibiców. Tym samym drużyna Stelli umocniła się na pozycji lidera rozgrywek I ligi. Kolejny mecz stelistki rozegrają już za tydzień w Lidzbarku Warmińskim.

1. KS SPÓJNIA Warszawa                                      5    10    40:10
2. KS STELLA Gniezno                                            4    8      29:11
3. LUKS WARMIA II Lidzbark Warmiński                  4    6     25:15
4. GKTS Gdańsk                                                      4    5    22:18
5. GLKS II Nadarzyn                                                6    5    29:31
6. IKTS NOTEĆ Inowrocław                                    4    4    22:18
7. EUROSTYL MRKS Gdańsk (k)                            5    4    22:28
8. LUKS AGRO-SIEĆ Chełmno                                4    2    16:24
9. MKS JEDYNKA Łódź                                          4    0    9:31
10. LUKS WARMIA Lidzbark Warmiński III              4    0    6:34