Trzy punkty pozostały w grodzie Lecha. Mieszko-Carbon Gniezno ogrywa do zera Świt Piotrowo - Fotorelacja

2013-08-31

Cenne zwycięstwo po bardzo dobrej grze zapisali na swoim koncie piłkarze Mieszka-Carbon Gniezno, w zakończonej piątej kolejce rozgrywek wielkopolskiej IV ligi grupy północnej. Podopieczni Przemysława Urbaniaka, w sobotę 31 sierpnia, przed własną publicznością przybyłą na stadion piłkarski przy ulicy Strumykowej podejmowali bezpośredniego sąsiada z ligowej tabeli drużynę Świtu Piotrowo. Spotkanie, które od początku do końca toczyło się pod kontrolą piłkarzy Mieszka-Carbon Gniezno, zakończyło się zasłużonym zwycięstwem biało-niebieskich, którzy pokonali swojego rywala w stosunku 2:0. Po tym zwycięstwie Mieszko-Carbon Gniezno, z 8 punktami awansował na wysokie trzecie miejsce.

Gnieźnianie, sobotnie spotkanie rozpoczęli od zdecydowanych ataków na bramkę swoich przeciwników wypracowując sobie kilka dogodnych sytuacji strzeleckich do zdobycia bramki. Już w 6 minucie na bramkę Świtu Piotrowo strzelał Daniel Szymański, lecz na posterunku był golkiper gości Jarosław Jezierski notabene najstarszy zawodnik tej drużyny broniąc zmierzającą piłkę w światło bramki przez napastnika Mieszka-Carbon Gniezno. W 9 minucie goście z Piotrowa przeprowadzili szybką kontrę na bramkę Mieszka-Carbon Gniezno. Bramkarza z Gniezna – Patryka Szafrana strzałem z 13 metra próbował z przewrotki pokonać Damian Kozlowski, lecz po uderzeniu pomocnika gości piłka poszybowała nad poprzeczką bramki gnieźnieńskiej. W 11 minucie ponownie przed szansą pokonania golkipera przyjezdnych stanęli piłkarze z grodu Lecha a właściwie Łukasz Mokrzycki. Obrońca Mieszka-Carbon Gniezno, golkipera gości próbował pokonać strzałem bezpośrednim z około 20-tego metra z egzekwowanego rzutu wolnego. Próba pokonania bramkarza z Świtu Piotrowo przez Mokrzyckgo zakończyła się fiaskiem gdyż piłka po jego strzale trafiła wprost w ręce Jezierskiego. W 14 minucie gnieźnianie wyszli na prowadzenie w meczu 1:0. Bramkarza Świtu Piotrowo z piątego metra strzałem z głowy pokonał Daniel Szymański, po wcześniejszej indywidualnej akcji i wrzuconej piłce z ostrego kąta na pole karne do znajdującego się tam na wolnym polu napastnika z Gniezna przez Huberta Nowaka. Po objęciu prowadzenia przez zespół Mieszka-Carbon Gniezno, podopieczni Przemysława Urbaniaka mięli jeszcze kilka dogodnych sytuacji do zdobycia drugiej bramki w pierwszej części gry. Najdogodniejsze jednak z nich nie wykorzystali w zespole gnieźnieńskim bracia Nowakowie najpierw Marcin w 20 minucie, którego strzał z 18-tego metra wybronił golkiper gości oraz jego brat Hubert, którego uderzona piłkę z 13-tego metra również padł łupem bramkarza Świtu Piotrowo. Ostatecznie pierwsza polowa meczu zakończyła się prowadzeniem Mieszka-Carbon Gniezno w stosunku 1:0, co zapowiadało duże emocje piłkarskie przy Strumykowej w wykonaniu obu drużyn w drugiej części meczu.

Tak się jednak nie stało gdyż stroną dominującą od pierwszych minut drugiej części meczu byli gnieźnianie, natomiast ich przeciwnicy wprawdzie przeprowadzali szybkie kontry kończąc je strzałami, z których jednak nic nie wynikało. Tak konsekwentna gra zespołu Mieszka-Carbon Gniezno, od pierwszych minut drugiej połowy, przyniosła efekt w 55 minucie gry zdobyciem drugiego gola. Rzut rożny egzekwował Andrzej Stefański a piłkę z 7-mego metra celnym strzałem umieścił w bramce gości Hubert Nowak po wcześniejszym dograniu jej do pomocnika Mieszka-Carbon Gniezno przez kapitana biało-niebieskich Krzysztofa Jackowiaka. Od tego mementu podopieczni Przemysława Urbanika prowadzili 2:0 z Świtem Piotrowo. W 60 minucie gnieźnienie mogli prowadzić 3:0, bramkę zdobył Dawid Ciążyński, lecz gol nie został uznany gdyż został zdobyty po gwizdku sędziego prowadzącego sobotnie spotkanie. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie, chociaż gnieźnienie mięli jeszcze kilka sytuacji do podwyższenia swojego prowadzenia za sprawą strzałów na bramkę Świtu Piotrowo w wykonaniu Krzysztofa Jackowiaka, po którego piłka uderzona głową zatrzymała się na słupku bramki gości czy po celnych strzałach Mateusza Kaczora oraz Daniela Szymańskiego.  Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem Mieszka-Carbon Gniezno w stosunku 2:0. Było to drugie zwycięstwo gnieźnian w nowym sezonie.

Na koniec należy nadmienić iż na godzinę przed rozpoczęciem pojedynku mistrzowskiego pomiędzy Mieszkiem-Carbon Gniezno a Świtem Piotrowo, w kawiarence klubowej mieszczącej się na stadionie piłkarskim przy ulicy Strumykowej doszło do konferencji prasowej z udziałem lokalnych przedstawicieli mas mediów. Tematem konferencji było oficjalne podpisanie umowy z sponsorem strategicznym klubu czyli firmą Carbon Pawła Sochackiego z Gniezna mającą swoją lokalizację przy ulicy Składowej 1. W konferencji oprócz Prezesa Klubu Mieszko Gniezno – Romana Gąsiorowskiego i właściciela firmy Carbon – Pawła Sochackiego udział wzięli również trener pierwszego zespołu Przemysław Urbaniak kierownik drużyny Tomasz Pepliński zawodników reprezentował Wojciech Gąsiowrowski a przedstawicieli władz Miasta Gniezna oraz Powiatu Gnieźnieńskiego reprezentowali inspektorzy zajmujący się sportem w tych urzędach czyli Waldemars Rewers oraz Tomasz Pokładecki.

W najbliższą sobotę 7 września Mieszko-Carbon Gniezno, czeka kolejny mecz mistrzowski. Przeciwnikiem podopiecznych Przemysław Urbaniaka w ramach derbów powiatu gnieźnieńskiego będzie w meczu wyjazdowym ekipa Zjednoczonych Trzemeszno. Początek tej potyczki piłkarskiej zaplanowano na godzinę 16.00.

Skład Mieszka-Carbon Gniezno:
Patryk Szafran, Szymon Menz, Krzysztof Jackowiak, Albert Kowalski, Łukasz Mokrzycki, Mateusz Kaczor, Dariusz Urbaniak, Marcin Nowak, Andrzej Stefański, Hubert Nowak, Dawid Ciążyński, Daniel Szymański, Wojciech Gąśiorowski, Patryk Kryszak, Karol Karasiewicz, Damian Garstka, Maciej Świdziński, Mikołaj Zawadka

Trener Mieszka-Carbon Gniezno Przemysław Urbaniak ocenia:

-    Cieszę się że zwycięstwa i trzech punktów, które pozostają w Gnieźnie. Trzeba przyznać iż w tym meczu moi podopieczni pokazali maksimum swoich umiejętności piłkarskich a co za tym idzie pozostawili dużo zdrowia na boisku. Sukcesem zwycięstwa z Świtem Piotrowo, była dobra gra całej drużyny w obronie oraz wykorzystane dwóch sytuacje, po których odnieśliśmy pewne zwycięstwo 2:0. Oprócz zwycięstwa cieszy mnie też fakt że coraz więcej kibiców przychodzi na stadion przy Strumykowej w Gnieźnie, ażeby zobaczyć nasz w akcji na boisku. Myślę że swoją dobrą grą przyciągniemy ich z każdym meczem coraz więcej. Teraz w sobotę czeka nasz kolejne spotkanie i to derbowe na szczeblu powiatu gnieźnieńskiego. Jedziemy do Trzemeszna ażeby tam zmierzyć się z miejscową ekipą Zjednoczonych. Spotkane z pewnością do łatwych nie będzie należało ale postaramy się uzyskać tam korzystny wynik.