Trzynastka szczęśliwa dla laskarzy Startu 1954 Gniezno i Stelli Gniezno

2012-10-14

W sobotę 13 października dwa zespoły z Gniezna w ramach Mistrzostw Polski Mężczyzn I ligi hokeja na trwaie Startu 1954 oraz Stelli rozegrały kolejne swoje mecze mistrzowskie i to na wyjeździe. Trzynastka okazała się szcześliwa a nie pechowa dla obu zespołów z naszego miasta. Zarównono Start 1954 Gniezno jak i Stella Gniezno pokonały swoich rywali intaksujac tym samym komplet punktów.

I tak laskarze Startu 1954 Gniezno w Środzie Wielkopolskiej ograli zdecydowanie miejscową ekipę Poloni aż 7:1 prowadząc do przerwy 3:0. Dla czerwono-czarnych bramki zdobywali:  Marcin Grotowsk 3(13,33,60), Maciej Wejerowski 2(33kr,58), Paweł Tubacki 1(46), Mateusz Ciężki 1(55). Dla pokonnaych honorowe trafenia na swoim koncie zapisał Szymon Jung 1(48). Po tym zwyciestwie Start 1954 Gniezno z zdobytymi jak do tej pory 17-toma punktami awansował na 3 miejsce w ligowej tabeli.

Podobnie jak laskarze drużyny Startu 1954 Gniezno z odniesionego wyjazdowego zwycięstwa cieszyli się również zawodnicy Stelli Gniezno. Stelliści bowiem w meczu wyjazdowym w Poznaniu pokonali mejscową Wartę w stosunku 3:1 prowadząc do przerwy 2:1. Wszystkie trzy bramki dla Stelli Gniezno zdobył Hubert Grotowski (23kr,34,39kr). Dla zielonych honorową bramkę zapisał na swoim koncie Maciej Walkowiak (17).

Kolejne mecze 21 października 2012
12:00     KS Stella Gniezno             0:0 (0:0)     AZS Politechnika Poznańska
12:00     KS Pomorzanin Toruń     0:0 (0:0)     UKH Start 1954 Gniezno