Turniej Ogólnopolski w Karate Tradycyjnym we Włocławku

2012-01-15

W sobotę 14 stycznia 2012 r. w hali OSiR we Włocławku odbył się II Noworoczny Ogólnopolski Turniej w Karate Tradycyjnym. Organizatorem zawodów był Instytut Karate Tradycyjnego we Włocławku. Oprócz kilkunastu klubów z całej Polski w Turnieju wzięła udział również reprezentacja Akademii Karate Tradycyjnego SAMURAJ Gniezno. Gnieźnianie we Włocławku pojawili się w składzie: Julia Zbierska, Martyna Staśkiewicz, Joanna Piórek, Klaudia Piórek, Aleksandra Politowicz, Jakub Zbierski, Mateusz Błażykowski, Krystian Brzóstowicz, Łukasz Przybylski i Mateusz Klej.

Podopieczni Senseia Andrzeja Zarzecznego nie wrócili do Gniezna z pustymi rękami przywożąc 4 medale. Z bardzo dobrej strony w Turnieju pokazała się Joanna Piórek która zdobyła 2 medale w kategorii junior młodszy. W kumite indywidualnym wywalczyła złoty krążek natomiast w kata indywidualnym srebrny. Jej siostra Klaudia zdobyła w kategorii juniorów w kata indywidualnym medal brązowy. Również brązowy medal ale w kumite indywidualnym w kategorii junior młodszy wywalczyła Aleksandra Politowicz. Pozostali nasi reprezentanci mimo że nie zdobyli medali pokazali się z bardzo dobrej strony i zaakcentowali swój udział w zawodach.

Serdeczne podziękowania dla Senseia Andrzeja Zarzecznego za przygotowanie do zawodów. Kolejny start naszych zawodników planowany jest na 4 lutego w Pile gdzie odbędą się Strefowe Eliminacje do Mistrzostw Polski."