Turniej Top-8 tenisa stołowego

2011-01-07

W czwartek 6 stycznia w hali w Niechanowie odbył się Wielkopolski Turniej Asów Top-8 w kategorii młodzików i żaków. Startowało po 8 najlepszych w województwie zawodników w tych kategoriach wiekowych. Patronat nad imprezą i okolicznościowe Puchary ufundował Starosta Powiatu Gnieźnieńskiego- Dariusz Pilak, który też osobiście otworzył zawody.
Turniej stał na wysokim i bardzo wyrównanym poziomie. Tym razem nieco szczęścia zabrakło gnieźnianom.

W kategorii żaczek wygrała Wiktoria Skrzypczak z Poloni Śmigiel przed Katarzyną Cembrowicz z Ostroroga, wśród żaków Dawid Balcerzak pokonując w finale Marcina Gewerta z TTS Trzemeszno 3:2. Siódmy był Dominik Lewandowski , ósmy zaledwie 10-cio letni Sebastian Mudrak ze Stelli Niechan Gniezno.  Wśród młodziczek wygrała Agata Klabińska z SKTS Rataje 50 Poznań przed Aleksandrą Kędzią z Maratonu Moskurnia, a chłopców Nikodem Maćkowski z Juniora Leszno przed Denisem Bolewiczem  Piast Nowy Belęcin. Czwarty był Jakub Różak, który pomimo wygranej w ładnym stylu ze zwycięzcą Maćkowskim 3:1 uległ niepotrzebnie grając złamana rakietką Bolewiczowi i Filipowi Kujawie ze Słupi Wielkiej. Piąty był Marcin Prusinowski a ósmy Kamil Kwapich- obaj ze Stelli Niechan.

W zakończeniu i ceremonii dekoracji uczestniczył min. Poseł na Sejm RP Tadeusz Tomaszewski.