Turniej Wojewódzki młodziczek do lat 14-tu zakończony

2012-05-14

13 maja to drugi dzień Turnieju Wojewódzkiego młodziczek do lat 14-tu zarazem będący  jednym z cykli  jakie będą w Gnieźnie rozgrywane. Turniej rozgrywany był w Szkole Tenisa Ziemnego Tomasza Puchalskiego, mieszczącego się przy ul. Roosevelta-Laubitza w Gnieźnie.

W rozgrywkach udział potwierdziło trzynaście zawodniczek lecz na pierwszy dzień rozgrywek (12.05) zjawiło się ich dziesięć a wśród nich była jedna z lepszych zawodniczek w swoim wieku będącą na 50 miejscu w rankingu Rozalia Lechna z Opalenicy oraz kolejną wysoko stojącą w ogólnopolskim rankingu a biorąca udział w turnieju to Marta Mędrzycka z AZS Poznań. Gniezno reprezentowane było przez jedną zawodniczkę Klaudię Konieczną, która w pierwszym meczu przegrała z zawodniczką z AZS Poznań Natalią Przybylską 6:1, 6:0.

Podsumowując finały - po bardzo zaciętym i wyrównanym  pojedynku wygrała w finale Marta Mędrzycka z AZS Poznań 7:5 i 7:5 pokonując Rozalie Lechna z Promień Opalenica. Trzecie miejsce zajęły Ania Chudzińska i Aurelia Pietraszkiewicz z AZS Poznań. W turnieju debla zwyciężyły Rozalia Lechna i Natalią Przybylską pokonując Anię Chudzińską i Martę Mędrzycką 6:0 i 6:4.

Należy dodać że w półfinale odpadł debel z udziałem naszej zawodniczki Klaudii Koniecznej, która wspólnie z Weroniką Banach stawiła dzielny opór bardziej utytułowanym koleżankom -  Chudzińska, Mędrzycka przegrywając po zaciętej walce 6:3 7:5.