Turniej o Puchar Starosty Gnieźnieńskiego w Drużynowych Mistrzostwach Powiatu Gnieźnieńskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w Tenisie Stołowym

2010-11-02

W minionym miesiącu w hali sportowej Zespołu Szkół Ekonomiczno-Odzieżowych w Gnieźnie odbyły się Drużynowe Powiatowe Mistrzostwa w Tenisie Stołowym Dziewcząt. Do zawodów przystąpiło aż 10 drużyn z całego powiatu gnieźnieńskiego w tym reprezentacja Naszej szkoły, która zajęła bardzo wysoką i cenną drugą lokatę kwalifikując się tym samym do dalszego etapu rozgrywek wojewódzkich. Turniej, dzięki Naszym reprezentantkom oraz zawodniczkom z innych szkół, stał na bardzo wysokim poziomie ponadto dostarczył wielu emocji zarówno kibicom, opiekunom, jak i samym uczestnikom.

Zespoły zostały podzielone na trzy grupy, w których odbywały się spotkania systemem „każdy na każdy”. Do pierwszej grupy wylosowane zostały zespoły reprezentujące ZSE-O, ZSP nr 3, ZSZ nr 14 oraz ZSP z Trzemeszna. Grupa druga to I LO, ZSP nr 4 oraz ZSP nr 2, grupa trzecia natomiast to III LO, ZSP nr 1 i ZSP nr 2. Spotkania toczyły się do dwóch wygranych setów i 4 zwycięstw w meczach singli oraz debla.

Niejednokrotnie o końcowym rezultacie decydował siódmy pojedynek zawodniczek reprezentujących swoje szkoły ustalający wynik końcowy na 4:3.

3. III LO

Drużyny, które zdobyły pierwsze miejsca w swoich grupach awansowały do fazy finałowej turnieju. Aby wyłonić zwycięzcę wszystkie zakwalifikowane reprezentacje szkół zmierzyły się w bezpośrednich pojedynkach systemem „każdy z każdy”. Bezkonkurencyjne okazały się zawodniczki I LO, które wygrały oba spotkania w stosunku 4:0 i zajęły tym samym pierwsze miejsce w turnieju. Drugie miejsce zajęły zawodniczki gospodarzy turnieju ZSE-O, trzecią Dryżyną w tegorocznych mistrzostwach została dość niespodziewanie reprezentacja ZSP nr 2.

Końcowa kwalifikacja turnieju:
I MIEJSCE- Liceum Ogólnokształcące (w składzie: Anna Marciniak, Hanna Poradka, Monika Rozmus)

II MIEJSCE- Zespół Szkół Ekonomiczno- Odziezowych (w składzie: Joanna Dobrzykowska, Anna Hopcia, Paulina Koźlarek, Paulina Zimna)

II MIEJSCE- Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 (w składzie: Aneta Goździewska, Marlena Kucio, Kinga Matuszak, Honorata Pućka, Małgorzata Wrzos)

Turniej zakończył się gratulacjami oraz wręczeniem pucharów przez zastępcę starosty gnieźnieńskiego Pana Dariusza Pilaka. Pamiątkowe zdjęcia uwieczniło podniosłą chwilę uczczenia zwycięstwa.

Zawodniczkom reprezentującym Powiat Gnieźnieński życzymy odniesienia dużego sukcesu w dalszych etapach rozgrywek tenisa stołowego dziewcząt.

Turniej O Puchar Starosty Gnieźnieńskiego w Drużynowych Mistrzostwach Powiatu Gnieźnieńskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w Tenisie Stołowym Chłopców

W dniu 20.10.2010 w hali sportowej Zespołu Szkół Ekonomiczno- Odzieżowych w Gnieźnie odbyły się Drużynowe Powiatowe Mistrzostwa w Tenisie Stołowym Chłopców. Do zawodów przystąpiło 9 drużyn z całego powiatu gnieźnieńskiego w tym reprezentacja Naszej szkoły. Turniej, dzięki Naszym reprezentantom oraz zawodnikom z innych szkół , stał na bardzo wysokim poziomie ponadto dostarczył wielu emocji zarówno kibicom, opiekunom, jak i samym uczestnikom.

Zespoły zostały podzielone na trzy grupy, w których odbywały się spotkania systemem „każdy na każdy”. Do pierwszej grupy wylosowane zostały zespoły reprezentujące ZSP nr 1, ZSP nr 3 oraz ZSP Witkowo.
Druga grupa, która przez wszystkich opiekunów została nazwana „Grupą śmierci” składa się z reprezentacji ZSE-O, I LO i ZSZ nr 14. Grupa trzecia to ZSP nr 2, ZSP nr 4 oraz ZSP Trzemeszno. Spotkania toczyły się do dwóch wygranych setów i 4 zwycięstw w meczach singli oraz debla.

3. ZSP nr 4

Drużyny, które zdobyły pierwsze miejsca w swoich grupach awansowały do fazy finałowej turnieju. Aby wyłonić zwycięzcę wszystkie zakwalifikowane reprezentacje szkół zmierzyły się w bezpośrednich pojedynkach systemem „każdy z każdym” do trzech wygranych setów w pojedynkach. Bezkonkurencyjni okazali się zawodnicy I LO, którzy wygrali oba spotkania w stosunku 4:0 i zajęli tym samym pierwsze miejsce w turnieju. Drugie miejsce zajęli zawodnicy ZSP nr 2, trzecią drużyną w tegorocznych mistrzostwach została dość niespodziewanie reprezentacja ZSP Witkowo.

I MIEJSCE- I Liceum Ogólnokształcące ( w składzie: Krystian Chmielewski, Karol Trzaskawka, Mateusz Zamiara)

II MIESJCE- Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 ( w składzie: Michał Konicki, Krzysztof Kuliński, Krzysztof Stupczyński, Oskar Wysocki)

III MIEJSCE- Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Witkowie (w składzie: Łukasz Bartkowiak, Bartosz Zdanowski, Mateusz Zdanowski)

Turniej zakończył się gratulacjami oraz wręczeniem pucharów przez zastępcę starosty gnieźnieńskiego Pana Dariusza Pilaka. Pamiątkowe zdjęcia uwieczniło podniosłą chwilę uczczenia zwycięstwa. Zawodniczkom reprezentującym Powiat Gnieźnieński życzymy odniesienia dużego sukcesu w dalszych etapach rozgrywek tenisa stołowego dziewcząt.