Turniej tenisa stołowego żaków i skrzatów.

2013-06-03

W sobotę w hali GOSiR przy ul. Paczkowskiego odbył się Finałowy Wielkopolski Turniej Żaków i Skrzatów. Impreza odbywała się jednocześnie w ramach obchodów Dnia Dziecka.  Organizatorów mile zaskoczyła duża frekwencja. Startowało ponad sto dziewczynek i chłopców z całej Wielkopolski. Patronat nad zawodami objęli: Poseł Tadeusz Tomaszewski i Dyrektor GOSiR-u - Jacek Mańkowski.

Bardzo dobrze zaprezentowali się młodzi zawodnicy Stelli Niechan Gniezno. W kategorii skrzatek bezkonkurencyjna okazała się Roksana Wojtalak pokonując w finale Klaudię Wachowiak z Kobylina 3:0. Czwarte miejsce w tej kategorii zajeła Zuzanna Lewandowska.  Wśród skrzatów Marcel Jalowski zajął piąte miejsce, a Kaziu Malczewski siódme. Wygrał Tomasz Mrozek z Piasta Nowy Belęcin. Paula Kluczyńska była czwarta w żaczkach, a Maksymilian Janowski również czwarty w żakach. Wygrał tę kategorię Patryk Pyśk z Lubonia. W prowadzonej klasyfikacji klubowej Stella Niechan zajęła drugie miejsce z dorobkiem 29 pkt. wygrał zespół Polonii Śmigiel 38 pkt. Trzecie miejsce zajął LKTS Luboń 19 pkt. Uczestniczyli zawodnicy z aż 19 klubów.

Najlepsi otrzymali okolicznościowe Puchary, dyplomy  i nagrody rzeczowe. Wszyscy otrzymali Dyplomy uczestnictwa. Dużą atrakcją dla dzieci było na koniec losowanie dwunastu atrakcyjnych nagród rzeczowych.

Impreza została niezwykle miło pozytywnie oceniona przez uczestniczące dzieci oraz trenerów i licznie zgromadzonych rodziców.