UKS Dąbrówka w Finale Mistrzostw Polski Juniorek !

2013-02-18

W miniony weekend 16-17 lutego zawodniczki UKS Dąbrówka wywalczyły po raz kolejny awans do zaszczytnego grona ośmiu najlepszych juniorskich zespołów żeńskiej piłki ręcznej.  Zawody półfinałowe odbyły się w Gdyni , z udziałem klubów : Vistal -  Łaczpol Gdynia, UKS Dwójka Nowy Sącz i KS 7 Jarosław. Zespoły te uzyskały awans zajmując 1 lub 2 miejsce w zawodach ćwierćfinałowych.

W pierwszym dniu turnieju  zawodniczki UKS Dąbrówka zmierzyły się z najsłabszym przeciwnikiem – KS 7 Jarosław, i zgodnie z przewidywaniami wygrały wysoko 37:16, do przerwy 20:7.Mecz z UKS Dwójka Nowy Sącz, w drugim dniu zawodów, miał  dramatyczny przebieg. Najpierw w 32 min. Dominika Rakoczy otrzymała czerwoną kartkę, następnie Jagoda Linkowska , jedna z najbardziej  bramkostrzelnych  zawodniczek drużyny , uległa groźniej kontuzji. Zawodniczki grały więc w dużym osłabieniu a trenerka zmuszona była wystawić drugą bramkarkę na pozycję kołowej. Pomimo tylu przeciwności nasze dzielne dziewczyny wygrały 29:24, do przerwy 14:12. Zwycięstwem tym zapewniły już sobie awans do Finałów Mistrzostw Polski.

Trzeci dzień zawodów to mecz z Vistal – Łączpol Gdynia, gospodarzem turnieju i ubiegłorocznym v-ce mistrzem kraju. Zawodniczki UKS Dąbrówka rozpoczęły ambitnie prowadząc nawet 5:1 i dzielnie dotrzymując kroku przeciwniczkom. Pierwsza połowa zakończyła się minimalną przegraną 18:16. Niestety w drugiej części meczu w  wyniku zmęczenia spowodowanego  brakiem  możliwości przeprowadzenia zmian ( kontuzje i wykluczenia) przeciwniczki zaczęły wyraźnie dominować na parkiecie. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 38:29 dla Gdyni.

Nasza bramkarka – Agata Pękalska wybrana została najlepszą bramkarką turnieju.

Do sezonu rozgrywkowego 2012/13  UKS Dąbrówka przystąpił już w osłabieniu, spowodowanym groźnymi kontuzjami dwóch podstawowych zawodniczek . Cieszy nas bardzo, że pomimo tak niesprzyjających warunków drużyna wywalczyła Mistrzostwo Wielkopolski  i Finał Mistrzostw Polski.

Awans do Finału Mistrzostw Polski UKS Dąbrówka  wywalczył w składzie:  Chełminiak Kinga (19), Rakoczy Dominika (4), Glapiak Paulina (6), Janka Renata (12) ,Linkowska Jagoda (11), Matysek Martyna (14), Napierała Patrycja , Nowak Katarzyna (28), Pękalska Agata, Słomiańska Michalina (1),  Trenerka : Dagmara Binarsch.