UKS Medan - Red Dragons Pniewy

2010-01-04

Mecz 5 kolejki II Polskiej Ligii Futsalu grupy 2 pomiędzy UKS Medan Gniezno - Red Dragons Pniewy odbył się w hali  GOSiR w Gnieźnie przy ul. Paczkowskiego 3 stycznia. Początek meczu to bardzo rozważna gra obu zespołów, polegająca na wzajemnym badaniu swoich możliwości.
Wynik bezbramkowy utrzymywał się aż do 10 minuty meczu, a wynik spotkania otworzyli goście po celnym strzale  Michała Roya. Po zdobyciu pierwszej bramki drużyna z Pniew próbowała dalszych ataków, lecz nasi zawodnicy skutecznie grali w obronie i po każdej nieudanej akcji starali się wyprowadzać groźne kontry. Dopiero w 19 minucie po  składnie przeprowadzonej kontrze do wyrównania doprowadził Paweł Koperski precyzyjnym strzałem w samo okienko bramki. Wyrównująca bramka dodała skrzydeł gnieźnianom i już w 19 minucie 45 sekundzie meczu na listę strzelców  wpisał się Kamil Grzębowski. Niestety radość ze zdobycia gola nie trwała długo, bo w 19 minucie 57 sekundzie goście wyrównali na 2-2, a zdobywcą bramki był Łukasz Frajtag. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa meczu.

Po przerwie nasza drużyna przystąpiła do gry wysokim presingiem, co przyniosło skutek i w już w 26 minucie Kamil Grzębowski po raz drugi w tym meczu wpisał się na listę strzelców. W dalszej części meczu gospodarze kontrolowali poczynania gości skutecznie przerywając próby ataków na bramkę strzeżoną przez Mariusza Sikorskiego. W 32 minucie wzorowo rozegrany rzut rożny na bramkę zamienił Dawid Gąsiorowski i Medan prowadził 4 do 2.

Chwilowe rozluźnienie w szeregach Medanu wykorzystali zawodnicy Red Dragons i zdobyli gola z rzutu wolnego egzekwowanego zza linii pola karnego po błędzie naszego muru, zdobywcą bramki został Dawid Gaj. Od tego momentu gra stała się bardziej zacięta i ostra, czego wynikiem było popełnianie fauli - na koncie gości już było 5 fauli i po kolejnym został egzekwowany przedłużony rzut karny, niestety Kamil Grzębowski nie wykorzystał szansy posyłając piłkę nad bramką. Dopiero w 39 minucie 15 sekundzie po interwencji bramkarza z Pniew rękoma poza polem karnym i otrzymaniu przez niego czerwonej kartki oraz zaliczeniu kolejnego faulu akumulowanego, do przedłużonego karnego podszedł Paweł Koperski. Niestety strzał obronił zawodnik zastępujący bramkarza, lecz był bezradny po dobiciu przez Kamila  Grzębowskiego, który zaliczył w tym spotkaniu chatricka. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zasłużonym zwycięstwem UKS MEDAN 5 -3.

Skład UKS MEDAN GNIEZNO:
bramkarze: Mariusz Sikorski, Paweł Fieger, Mikołaj Pacak, Kamil Grzębowski, Dawid Gąsiorowski, Łukasz Chełmikowski, Piotr Stefankiewicz, Paweł Koperski, Krzysztof Sosna, Adrian Dąbrowski, Adrian Prus, Marcin Wośkowiak.