UKS Medan vs Akademia Sportu Sieradz

2011-02-20

W sobotę zespół UKS Medan Gniezno udał się na mecz do Sieradza, by zmierzyć się z liderem II ligi zespołem Akademi Sportu. Gnieźnieńscy zawodnicy przed tym spotkaniem byli skazywani na porażkę, w którym początek meczu rozpoczął się niekorzystnie dla Medanu, bo już w pierwszej akcji spotkania Szymon Sanok nie trafił do pustej bramki z odległości jednego metra. Gnieźnieńska drużyna atakowała a Akademia Sportu kontratakowała i po jednej z takich kontr wyszła na prowadzenie w 2 minucie. Dopiero w 11 minucie Piotr Papierowski doprowadził do wyrównania po silnym strzale z około 11 metra. Tak bramka rozłościła gospodarzy, którzy rzucili się do ataku i w 12 minucie wyszli na prowadzenie.
Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2-1 dla gospodarzy.

Druga odsłona meczu to szybko stracony gol przez gnieźnieński zespół i po chwili na tablicy wyników widniał wynik 3-1. Jednak gnieźnianie nie zamierzali składać broni i w 24 minucie bramkę kontaktową zdobył Grzegorz Budasz. Druga część toczyła się w szybki tempie, ładne akcje przeprowadzane były przez obydwie strony, jednakże skuteczniejsi okazali się gospodarze zdobywając bramki w 27, 33, 34 i 37 minucie. Medan zdobył w drugiej odsłonie tylko dwa gole w 28 minucie na listę strzelców wpisał się Mikołaj Pacak, który dobił piłkę po strzale Grzegorza Budasza, a w 36 minucie z PRzK z 7 metrów z miejsca popełnienia faulu bramkę zdobył Piotr Papierowski.

Wynik meczu 7-4 dla Akademi Sportu Sieradz.

Podsumowując zawody było to bardzo ciekawe widowisko w którym można było zobaczyć wiele ciekawych akcji oraz pięknych goli.