UKS Tuzinek ponownie wygrywa

2009-11-10

W poniedziałek 9 listopada odbył się II Turniej w ramach Wielkopolskiej Ligi Dzieci w piłce ręcznej dziewcząt. Areną zmagań tym razem była hala OSiR w Buku. W rozgrywkach tych występuje drużyna z naszego miasta - UKS Tuzinek MOS Gniezno. Gnieźnianki w pierwszym meczu spotkały się z ekipą KKS Polonia Kępno. Mecz stał na dobrym poziomie. Dziewczyny z Tuzinka brylowały na boisku. Cały mecz wygrały 18:14, choć gnieźnianki w drugiej połowie wielokrotnie nie mogły trafić do bramki przeciwnika, obijając bezlitośnie słupki bramki. W drugim meczu młode piłkarki ręczne UKS Tuzinek MOS zmierzyły się z gospodarzem imprezy UKS Bukowia Buk. Spotkanie było bardzo emocjonujące. Obie drużyny nie odpuszczały i walczyły o każdą piłkę. Gnieźnianki z potyczki wyszły zwycięsko 13:12, choć druga połowa w ich wykonaniu, to festiwal błędów i słaba skuteczność. W ostatnim swoim meczu  szczypiornistki z Tuzinka zmierzyły się z zespołem MKS Arot Astromal Leszno. Zawodniczki z grodu Lecha zdecydowanie panowały na boisku. Mecz był jednostronnym pojedynkiem, a gnieźnianki wygrały 21:11.

Po drugim turnieju podopieczne Romana Solarka umocniły się na prowadzeniu w grupie B. Kolejny trzeci turniej  z tego samego cyklu odbędzie się najprawdopodobniej w środę 25 listopada w Kępnie.

UKS Tuzinek MOS Gniezno wystąpił w składzie: bramkarki: Katarzyna Zygaj i Angelika Puchalska; zawodniczki  z pola: Monika  Stachowska (1), Anita Budzyńska (14), Katarzyna Tomaszewska (23), Kamila Stankiewicz (3), Ewa Zimna (1), Natalia Wojciechowska, Marcelina Dłutkowska, Marta Wojtkowiak (10).