Udana inauguracja seniorów KS Gniezno w rozgrywkach pierwszoligowych

2011-09-18

Na inauguracyjne spotkanie rozgrywek I ligi futsalu nowego sezonu 2011/2012 zespół seniorów KS Gniezno udał się w niedzielę, 18 września, do Brzegu gdzie był podejmowany przez beniaminka rozgrywek pierwszoligowych drużynę tamtejszego Orlika. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem podopiecznych Pawła Hoefta w stosunku 4:2 przy prowadzeniu gnieźnian do przerwy 2:1.

Wracając jednak do samego meczu. To na początku spotkania prowadzenie objęli  gospodarze po ładnym strzale głowa Tomasza Rabandy. W 11. minucie wyrównująca bramkę dla KS Gniezno zdobył Mateusz Jedliński. Trzy minuty później podopieczni grającego trenera Pawła Hoefta prowadzili już 2:1. Tym razem celnie futbolówkę w bramce gości uskokowa Aleksander Bogucki. Bya to ostatnia bramka zdobyta w pierwszej połowie meczu, przez co pierwsza odsłona sobotniego spotkania zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem biało-czerwonych.

Po zmianie stron gnieźnianie nadal przeważali i udokumentowali to zdobyciem kolejnej bramki. Na 3:1 prowadzenie KS Gniezno podwyższył w 26. minucie  Dariusz Rychłowski.  Zawodnicy Orlika poderwali się jeszcze do ataku, kiedy to kontaktową bramkę zdobył  Słoweniec - Jovita Tobič, ale nadzieje gospodarzy na korzystny wynik meczu w zespole biało-czerwonych rozwiał Jacek Sander. Zawodnik KS zdobywając w 33. minucie czwartego gola przesądził o losach sobotniego meczu. Orlik w końcówce miał jeszcze wprawdzie szansę na zdobycie bramki z przedłużonego rzutu karnego, ale skuteczną obroną popisał się Michał Wasielewski. Ostatecznie spotkanie zakończyło się rezultatem 2:4

Kolejnym rywalem KS Gniezno będzie drużyna Marexu Chorzów.  Spotkanie inaugurujące nowy sezon 2011/2012 w rozgrywkach ogólnopolskich w Gnieźnie rozegrane zostanie w sobotę, 24 września o godzinie 18.00 w hali GOSiR przy ul. Paczkowskiego.

W innych meczach spotkaniach I kolejki ligowej sezonu 2011/2012 odnotowano następujące rozstrzygnięcia:
MKF 99 Grajów - Berland OSiR Komprachcice 5:3
AZS UŚ Katowice - Remedium Pyskowice 2:1
AZS UW Warszawa - AZS UMCS Lublin 4:1
Marex Chorzów - Mazovia FC Warszawa 0:2
Kadet Poznań - AZS UG Gdańsk 2:6.