Udane występy pięściarzy Stelli Gniezno w Zbąszyniu

2011-10-17

Bardzo dobrze zaprezętowali się gnieźnieńscy pięściarze Stelli GNIEZNO w Vmemoriale bokserskim im Mariana Ekonoma i Zbigniewa Szulczynskiego w Zbąszyniu. Do Zbąszynia przyjechało 13 klubów w sumie w turnieju wzięło udział 94 zawodników, Gniezno reprezętowało 4 zawodników i 4 adeptów.

Zawodnicy  zajęli dwa pierwsze miejsca i dwa drugie. Sekulski Daniel Stella Gniezno w finale pokonał Łukasza Mikulskiego Junior Boks Poznań przez RSC w pierwszej rundzie i wygrał ten turniej w wadze 64 kg. Konrad Popek Stella Gniezno przegrał w finale z Dawidem Przybyszem z Poznania jednogłośnie na punkty i zajął II miejsce w wadze 75kg. Agata Kolasinska Stella Gniezno w finale pokonała przez RSC w II rundzie Martę Wejsner z Junior Boks Poznań wygrywając turniej w wadze 60 kg. Damian Wisniewski przegrał w finale z Mateuszem Szmytem z BKS Gorzowa przez poddanie przez sekundanta w I rundzie (kontuzja łokcia) Damian zajął ostatecznie drugie miejsce w wadze +91 kg. Gnieźnieńscy adepci stoczyli walki pokazowe. Nasza sekcja cieszy się dużym zainteresowaniem dzieci w wieku 9 -13 lat. Co prawda jeszcze nie startują w głównych turniejach ale toczą świetne walki pokazowe (reżyserowane). Dlatego dla nich w grudniu planujemy zorganizować zabawę w turniej by mogli pokazać się gnieźnianom. Wszystkich którzy chcieli by pomoc finansowo  w organizacji tych zawodów dla najmłodszych adeptów boksu proszę o kontakt pod nr tel 669777111 lub mailowo  boks.stella@onet.pl.