Udane występy szachistów Chrobrego

2009-10-17

W dwóch ostatnio rozegranych turniejach udane występy zanotowali na swoim koncie szachiści Chrobrego Gniezno.

W minioną niedzielę (3 października) dwóch gnieźnieńskich zawodników wzięło udział w Turnieju Szachowym o Puchar Burmistrza Jarocina i uplasowało się w czołowej dziesiątce.  Na piątym miejscu zawody ukończył Emil Wiśniewski, uzyskując 5 punktów z 9 partii, zaś na dziewiątym Radosław Mikołajczyk – 4,5. Zwyciężył mistrz międzynarodowy Jacek Tomczak z Pocztowca Poznań.

Równie dobrze gnieźnianie spisali się w rozegranym tydzień później w Ostrowie - II Międzynarodowym Pucharze Polski Przedsiębiorców w szachach. W bardzo silnej stawce ponad stu zawodników z Polski, Ukrainy i Białorusi, wśród których było dwudziestu jeden arcymistrzów i siedmiu mistrzów międzynarodowych, zawodnicy Chrobrego zdobyli następujące pozycje: Kazimierz Kujawski - 32 (5 punktów z 8 partii), Emil Wiśniewski – 38 (4,5 punktów), Mirosław Sobczak – 46 (4 punkty). Triumfatorem turnieju okazał się arcymistrz Robert Kempiński z Polonii Warszawa, zaś trenujący gnieźnieńskich szachistów, ukraiński arcymistrz Andriej Maksimienko zakończył rywalizację na miejscu siódmym. Jednocześnie prezes Chrobrego Emil Wiśniewski w klasyfikacji przedsiębiorców uplasował się na bardzo wysokim, tak nie lubianym przez sportowców - czwartym miejscu.