Udany początek sezonu tenisistów stołowych ! Złota Medalistka Paraolimpiady Natalia Partyka zagra w Gnieźnie!!!

2012-09-09

W miniony weekend rozpoczęli nowy sezon startów tenisiści stołowi Stelli Niechan Gniezno. W sobotę w pierwszym meczu o mistrzostwo II ligi kobiet stelistki rozgromiły zespół UKS Oborniki, aż  8:0. Od początku meczu  stelistki miały przewagę. Widać dobrze przepracowany okres przygotowawczy. Punkty zdobyły: Sara Oprman-2 , Magda Wysocka-2, Monika Jacek-2, Martyna Urbaniak-2 oraz deble: Jacek-Operman i Wysocka-Urbaniak.

Również w sobotę w Krzyżu Wlkp. został rozegrany Wojewódzki Turniej w kategorii młodzików. Wśród ponad osiemdziesięciu startujących zdecydowanie najlepsze okazały się dwie zawodniczki Stelli Niechan: Wiktoria Skrzypczak przed Anitą Chudy. W swoich decydujących grach Wiktoria Skrzypczak pokonała Nikolę Kortus z Polonii Śmigiel 3:1, a Anita Chudy Agnieszkę Dominiczak z UKS Nałęcz Ostroróg 3:0.

W niedzielę natomiast rozegrano I Wojewódzki turniej Juniorów w Luboniu. I tutaj było widać bardzo dobrą dyspozycję zawodników Stelli Niechan Gniezno. W kategorii dziewcząt wygrała Magdalena Wysocka pokonując w finale Agnieszkę Koch z Obornik 3:1. Trzecie miejsce zajęła Martyna Urbaniak wygrywając z Grażyną Cieślą z Polonii Śmigiel 3:2. Zupełną niespodziankę zrobił 14-to letni Jakub Różak wygrywając cały turniej z zawodnikami 17-to letnimi, a w finale z faworytem Jakubem Cembrowiczem z Ostroroga 3:0.

Szóste miejsce zajął Jakub Nowak, a dziewiąte Filip Kujawa. Łącznie startowało ponad dziewięćdzisięcioro  zawodników.

Do Półfinałów Centralnych, które rozegrane zostaną w dniu 29 września w Gdańsku już awansowali: Wiktoria Skrzypczak, Anita Chudy, Magdalena Wysocka, Martyna Urbaniak, Jakub Różak i Jakub Nowak. Za tydzień turniej w kategorii kadetów w Poznaniu oraz seniorów w Luboniu.

Zapraszamy kibiców na mecz inauguracyjny Ekstraklasy kobiet, w którym Stalla Gniezno zmierzy się wicemistrzem Polski SKTS Sochaczew. W drużynie gości wystąpi Złota Medalistka Paraolimpiady - Natalia Partyka. Mecz odbędzie się w piątek 14 września o godzinie 17.30 w hali GOSiR przy ul. Bł. Jolenty.