Udany występ Gewerta w ITF Futures 15 tys. $ w Niemczech!

2011-06-27

Po miesięcznej przerwie nasz najlepszy tenisista ziemny Jakub Gewert, wrócił na międzynarodowe korty. W dniach 25 - 27 czerwca Gnieźnianin, wystąpił w turnieju seniorskim z cyklu ITF Futures (korty ziemne, 15 tys.$) w niemieckim Kassel.

1 Runda - Gra Pojedyncza
Po bardzo widowiskowym meczu na korcie centralnym z udziałem licznej publiczności pokonał Niemca, Christopha Buhrena 7-6 (8) 6-3.
W pierwszym secie doszło do niesamowitych emocji, bowiem Jakub w tiebreaku zdołał obronic 5 piłek setowych i wygrał tiebreaka (od stanu 1-5 na 10-8). Drugi set przebiegał pod dyktando naszego tenisisty, który zwyciężył
6-3.

2 Runda - Gra Pojedyncza
W kolejnym pojedynku jego rywalem był rozstawiony z numerem 2, Czech, Marek Michaliczka (773 ATP senior świata).
Mecz okazał się za dużym wyzwaniem dla Gewerta, który po walce uległ starszemu koledze 0-6 3-6, choć w drugim secie, każdy mógł przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Już w najbliższą sobotę 2 lipca Jakub Gewert występować będzie w stolicy Niemiec, Berlinie. W prestiżowym turnieju juniorskim AIRBERLIN Junior Cup, zaliczanym do rankingu ITF, który w przeszłości wygrywali tacy zawodnicy jak Gael Monfils czy Philipp Petzschner.

Jakub, za pośrednictwem naszego serwisu chciałby podziękować sponsorom, którzy wspierają go w jego sportowej karierze, a są to: