Udany występ młodych piłkarzy KS Techmet Gniezno

2012-06-03

Miłą niespodziankę sprawili dziś młodzi piłkarze Klubu Sportowego Techmet Gniezno, którzy w dobrych nastrojach wrócili z turnieju piłki nożnej z Czerniejewa. Turniej zorganizowano w ramach popularyzacji wśród dzieci i młodzieży dyscypliny sportowej jaką jest piłka nożna oraz  w połączeniu z obchodzonym pierwszego czerwca Międzynarodowym Dniem Dziecka. Zawodnicy KS Techmet Gniezno prowadzeni przez Bartłomieja Łobodziec  zajęli odpowiednio w swoich kategoriach wiekowych pierwsze i trzecie miejsce. Pierwsze miejsce zdobyła drużyna rocznika 2002 i młodsi, która w rozegranym turnieju o Puchar Przewodniczącego Rady Sportu Gminy Czerniejewo w kategorii szkół podstawowych klas I – III nie miała sobie równych, wygrywając wszystkie spotkania. Na uwagę zasługuje fakt, iż był to ich pierwszy występ na oficjalnej imprezie sportowej. Ponadto w całych rozgrywkach straciła tylko jedną bramkę.

Najlepszym strzelcem w drużynie okazał się Paluszak Mateusz. Natomiast drużyna rocznika 1999 i młodsi w tej samej kategorii – szkół podstawowych klas IV – VI stanęła na trzecim stopniu podium oddając rywalowi drugie miejsce mniejszą ilością zdobytych bramek. Liderem wśród strzelców Techmetu został Ober Emil. Rozgrywki zostały przeprowadzone na obiekcie piłkarskim Czarnych Czerniejewo, gdzie na wydzielonych boiskach równolegle toczyła się rywalizacja w trzech kategoriach. W imprezie uczestniczyło blisko 100 zawodników, którzy reprezentowali 12 zespołów, rozegrano 16 spotkań, i strzelono 40 bramek. Turniej był dobrym sprawdzianem dla młodych adeptów piłkarskich, którzy ucząc się gry w piłkę nożną mogli zweryfikować swoje umiejętności.