Unia ponownie lepsza od Mieszka Gniezno - Fotorelacja

2013-06-11

W  sobotę  8  czerwca  zespół  młodzików  młodszych  Mieszka  Gniezno  podejmował  na  boisku  przy  ul. Strumykowej  drużynę  Unii  Swarzędz.  Spotkanie  zakończyło  się  zwycięstwem  gości  1:2 , tym  samym  nie  udał  się  gnieźnianom  rewanż  za  porażkę  w  pierwszej  rundzie  w  Swarzędzu 0:1.

Pierwsza  połowa  toczyła  się  pod  dyktando  piłkarzy  Unii  i  tylko  ich  nieskutecznej  grze  zawdzięczają  gracze  Mieszka  ,że  prawie  całe  25 min  gry  nie  padła  żadna  bramka.  Dopiero  ostatnia  akcja  tej  części  gry  przyniosła  powodzenie  zespołowi  ze  Swarzędza. Ładną  indywidualną  akcję  przeprowadził  najlepszy  piłkarz  Unii  - Patryk  Jóźwiak  minął  czterech  rywali  i  płaskim  strzałem  pokonał  bramkarza  Mieszka  Mikołaja  Strzyżewskiego.

Druga  połowa  to  już  bardziej  wyrównana  gra. Gnieźnianie  zaczęli  przeprowadzać  groźniejsze  akcje  i  wreszcie  zaczęli  oddawać  strzały  na  bramkę  gości. W  36  min  pani  sędzina  odgwizdała  rzut  wolny  dla  Mieszka  za  zagranie  ręką  piłkarza  Unii , do  piłki  podszedł  Mateusz  Borecki  i  mocnym  strzałem  pokonał  bramkarza  ze  Swarzędza. Zrobiło  się  1:1 , gospodarze  poszli  za  ciosem  i  próbowali  strzelić  kolejnego  gola . Okazję  mieli  Mateusz  Sekulski  po rzucie  rożnym  minimalnie  spudłował  uderzając  głową oraz  Patryk  Błachowiak  strzelił  nad  poprzeczką  w  dogodnej  sytuacji. O  tym  ,że  niewykorzystane  okazje  się mszczą  przekonali  się  piłkarze  Mieszka  w  ostatniej  minucie  meczu.  Zespół  Unii  Swarzędz  przeprowadził  akcję  skrzydłem , poszło  dośrodkowanie  i  piłkę  z  powietrza  uderzył  ponownie  najlepszy  gracz  gości  Patryk  Jóźwiak, a  ta  zatrzepotała  w  okienku  bramki Mieszka.  Po  wznowieniu  mecz  się  zakończył.

Podsumowując  przespana  pierwsza  połowa  w  której  piłkarze  Mieszka  dali  się  zdominować  oraz  ponownie  pechowa  końcówka  meczu  nie  dały  naszym  zawodnikom  zdobyczy  punktowej.

Skład  Mieszka : Strzyżewski - Bryska , Sekulski , Borecki - Dziel , Bednarz , Tymosz , Kozłowski -  Ober  rez. Cieślewicz , Budniak , Błachowiak , Polus, John , Zachmyc