Vitcovia Witkowo rozgromiła Lechitę Kłecko

2010-03-20

Wręcz rewelacyjnie rundę rewanżową w rozgrywkach poznańskiej klasy okręgowej grupy wschód zainaugurowali piłkarze Vitcovi Witkowo.  W sobotę, 20 marca, w pierwszym meczu wiosennym sezonu 2009/2010 piłkarze z Witkowa podejmowali w derbach na szczeblu powiatu gnieźnieńskiego przedostatnią drużynę tabeli po rundzie jesiennej Lechitę Kłecko.

W pierwszym pojedynku w Kłecku jesienią 2009 lepszymi się okazali gracze Vitcovi Witkowo ogrywając Lechitę aż 1:3. W tym przypadku wszyscy kibice Vitcovii zastanawiali się jak będzie w rewanżu w Witkowie. Czy miejscowi wygrają ten mecz i utrzymają swoje wysokie czwarte miejsce w tabeli ligowej poznańskiej klasy okręgowej grupy wschód czy też Lechita Kłecko po wzmocnieniach drużyny w okresie zimowym okaże się wymagającym przeciwnikiem i to ona będą cieszyła się z trzech zdobytych oczek?

W drugiej konfrontacji boiskowej ponownie okazali się piłkarze z Witkowa gromiąc swojego rywala aż 7:0 przy prowadzeniu do przerwy 5:0. A jak do tego doszło, że w derbach na szczeblu powiatu gnieźnieńskiego ponownie lepszymi okazali się podopieczni grającego trenera Dariusza Kuryło? Vitcovia na prowadzenie 1:0 wyszła w 15 minucie gry po celnym trafieniu głową do bramki znajdującego się w polu karnych gości Damiana Szczepaniaka. W 25 minucie gry miejscowi prowadzili już różnicą dwóch bramek. Tym razem w drużynie z Witkowa na listę strzelców wpisał kapitan drużyny Krzysztof Hoffman pokonując bramkarza Lechity po dograniu piłki w pole karne również strzałem z głowy. W 30 minucie było już 3:0 dla Vitcovii, kiedy to bramkarza gości w zamieszaniu w polu karnym pokonał po raz drugi Damian Szczepaniak. Minutę później Damian Szczepaniak zdobył czwartego gola w meczu, a wynik pierwszej połowy 5:0 dla Witkowa ustalił zawodnik gości Tomasz Bondyra, który po niefortunnej interwencji w polu karnym skierował piłkę do własnej bramki.

Po zmianie stron padły jeszcze dwa gole, lecz autorami ich okazali się gracze z Witkowa. W 60 minucie gry po raz czwarty na listę strzelców w całym meczu wpisał się Damian Szczepaniak, a wynik spotkania na 7:0 dla Vitcovii Witkowo w 75 minucie ustalił jednakże Sebastian Masłowski.

Teraz obie drużyny czekają kolejne mecze mistrzowskie w ramach rozpoczętej rundy rewanżowej. I tak Lechita Kłecko u siebie podejmować będzie o godzinie 16.00 w sobotę, 27 marca, Polonię Poznań. Do tego meczu dojdzie najprawdopodobniej w Kiszkowie, gdyż boisko w Kłecku nie nadaje się do gry. Z kolei Vitcovia Witkowo uda się w niedzielę, 28 marca, na kolejne swoje derby na szczeblu powiatu gnieźnieńskiego. Tym razem o godzinie 14.00 przeciwnikiem witkowian w meczu wyjazdowym będzie ekipa Wełnianki Kiszkowo.

A już jutro (21.03) swoje rozgrywki w poznańskiej klasie okręgowej grupy wschód w runie wiosennej rozpocznie ostatni z przedstawicieli z powiatu gnieźnieńskiego występujący w tych zmaganiach - mowa tu o Wełniance Kiszkowo. Podopiecznych Andrzeja Szostaka czaka wyjazd do Klęki, gdzie zmierzą się o godzinie 13.00 z tamtejszym Phytopharmem.

Skład Vitcovii: Kozłowski – Pietrowski (46’ Ciszak), Kuryło, Wojtczak (46’ Szeląg), Szcześniak, Janaszak, Kubalewski (70’ Dariusz Hofman), Masłowski, Staszewski, Krzysztof Hoffmann, Damian Szczepaniak (70’ Białas).

Skład Lechity:  Kaczor (75’ Karwański) – Zygaj, Zimnik, Krzysztof Kubalewski, Bondyra (46’ Wojnowski), Szemborski (46’ Damian Wiśniewski), Bartosz Kubalewski, Poltaszewski, Wojciechowski, Nowak, Szklarz (75’ Jakub Wiśniewski).

14. Wełnianka Kiszkowo          13 6 6:35

W dniu jutrzejszym uzupełnimy pozostałe wyniki niedzielne oraz podamy aktualną tabelę.