W Anglii ruszyły rozgrywki Speedrowerowe z udziałem gnieźnianki Sandry Tamborskiej!

2012-04-05

W miniona sobotę, 31 marca w angielskim Astley, odbyła się pierwsza runda turnieju Wosskow Brown.W turnieju tym startuje gnieźnianka Sandra Tamborska, która w ubiegłorocznej edycji zajęła drugie miejsce. Pomimo, że w tym roku Sandra ma grupie eliminacyjnej trochę ułatwione zadanie z powodu braku dwóch groźnych rywalek, które przeszły do innych grup, to turniej w Astley byl dla niej poważnym sprawdzianem bo startowała z rozbitym kolanem, które uszkodziła dwa dni wcześniej na treningu. Jednak pomimo kontuzji poradziła sobie znakomicie i z kompletem 20pkt wygrała pierwszy turniej zdobywając 25pkt do klasyfikacji ogólnej. Nowością w tegorocznej edycji juniorskiego turnieju, który był przeznaczony dla zawodników do lat 18, jest wprowadzenie kategorii open. Pozostałe sprawy regulaminowe pozostały bez zmian czyli cztery turnieje eliminacyjne przeprowadzane w czterech grupach a potem cztery turnieje finałowe.

Tabela końcowa bieg finałowy
1 Sandra Tamborska Sheffield  4444 -16+4
2 Amber Webster        Sheffield 4332 -12+3
3 Georgina Healey     Stockport 3443 -14+2
4 katy Unwin                Sheffield  3313 -10+1

W turnieju w kategorii do lat 16 chłopców,  startowało dwóch Polaków byli to: Paweł Idziorek i Karol Mikolajczak, dla których był to debiut w tym turnieju. Bardzo dobre  swoje starty zaliczył Paweł Idziorek, który zwycieżył po bardzo zaciętej walce w biegu finałowym pokonując bardzo silnych zawodników Stockportu. Drugi z Polaków Karol Mikołajczak ostatecznie zajął szóste miejsce. Następny Turniej odbędzie się 21 kwietnia w Hull. Natomiast już w poniedziałek w Wednesfield, odbędzie co roczny turniej wielkanocny z udziałem najlepszych zaproszonych zawodników również zaproszona została Sandra Tamborska, która liczy na dobry występ .