W ZSP 2 odbyły się Mistrzostwa w strzelaniu

2010-12-08

6 grudnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Gnieźnie odbyły się III Mistrzostwa w strzelaniu z broni pneumatycznej. Zawody miały ciekawy przebieg, lecz ich poziom nie okazał się wyższy w porównaniu z poprzednimi latami. Zawodnicy strzelali indywidualnie, ale punkty zdobyte przez uczniów danej szkoły sumowało się do klasyfikacji drużynowej.

Od samego rana odbywały się  zmagania gimnazjalistów z Gniezna i okolic. W zmaganiach indywidualnych uczniów gimnazjów w kategorii dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Julita Kmieć reprezentująca Gimnazjum nr 1, drugie miejsce przypadło uczennicy Gimnazjum z Witkowa Kindze Czerwińskiej, a trzecią lokatę zajęła Karolina Gościniak z Mielżyna. Wśród chłopców bezkonkurencyjny był Hubert Zyk z Gimnazjum nr 3, drugie miejsce zajął jego kolega z tego samego gimnazjum Krzysztof Zamiar, a na trzecim miejscu sklasyfikowano Dawida Kołackiego z Gimnazjum nr 1. W klasyfikacji drużynowej zwyciężyło Gimnazjum nr 3, drugie miejsce zajęło Gimnazjum nr 1 (grupa I), a trzecie zajęli reprezentanci Gimnazjum nr 1 (grupa II).  Zwycięscy otrzymali pamiątkowe medale, a 3 najlepsze szkoły puchary.

W zmaganiach udział wzięli także licealiści, którzy byli tylko minimalnie lepsi od swoich młodszych kolegów. W tym etapie miało wystąpić aż 21 zespołów, ale stawiło się 17, co jest dobrym wynikiem. Pierwsze miejsce wśród dziewcząt zajęła Daria Stachowiak z ZSP 2. Druga pozycja przypadła Natalii Zyk z II LO, a na najniższym szczeblu podium ustawiła się Malwina Krupa z ZSP w Witkowie. W kategorii chłopców pierwsze miejsce zajął Adrian Kuzora z ZSP 2, drugi był Marek Pękała z II LO, a trzeci Radosław Burgiel z ZSP 2. Puchary powędrowały do następujących drużyn: pierwsze miejsce ZSP z Witkowa, drugie miejsce II LO (grupa I) i trzecie ZSP 2 (grupa III).

Wywiad z Piotrem Budzianowskim - organizatorem III Mistrzostw w strzelaniu z broni pneumatycznej

III Otwarte Mistrzostwa Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 przy ulicy Cieszkowskiego organizowane są z okazji uczczenia rocznicy powstania wielkopolskiego. W turnieju biorą udział uczniowie klas gimnazjalnych z powiatu gnieźnieńskiego jak i uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych. W dniu dzisiejszym mieliśmy około 90 zawodników. Jak dotąd tak licznych zawodów jeszcze nie było. Zauważyliśmy, że w tym roku pomimo tak dużej ilości uczestników poziom rozgrywek był niższy, ale mimo to dość liczna grupa osiągnęła można powiedzieć, że zadowalające wyniki. Już dzisiaj chcemy zaprosić uczestników na IV Mistrzostwa, które odbędą się w roku przyszłym, ale te zawody nie są jedynymi jakie organizujemy. W marcu będzie odbywał się Powiatowy Turniej Wiedzy Morskiej, którego głównym organizatorem będzie Liga Obrony Kraju w Gnieźnie. W kwietniu odbędą się Powiatowe Zawody Strzeleckie z broni pneumatycznej, którymi również przewodzić będzie LOK w Gnieźnie.