W derbach Orkan lepszy od Pelikana

2009-11-01

W sobotę 31 października odbyło się derbowe spotkanie pomiędzy Pelikanem Niechanowo, a Orkanem Działyń. Zawody te zapowiadały się bardzo emocjonująco z racji tego, że to derby, a jak wiemy nie od dziś mecze te rządzą się swoim prawami. Spotkanie to nie zawiodło, bo obfitowało w to, co w futbolu jest najbardziej widowiskowe,a mianowice bramki, Wyniki już w 10 min otworzył zawodnik gości Jakub Hoffmann. Ten sam zawodnik zdobył jeszcze bramki w 20 i 36 minucie i popisał się klasycznym hattrickiem. Gospodarze w pierwszej połowie nie byli w stanie dotrzymać kroku przyjezdnym i nie padło już więcej bramek, a pierwsza połowa meczu zakończyła się rezultatem 0-3. Otwarcie drugiej połowy, to bramka dla gospodarzy, po zamieszaniu w polu karnym gola dla Pelikana strzelił Kaszyński. Jednak to nie koniec kanonady bramek w tym spotkaniu, w 55 min na 1-4 podwyższył Strzębała. Po dwudziestu minutach bez bramek, gola dającego nadzieje miejscowym strzela Wiśniewski, a kolejną bramkę dokłada w 85 min dla Pelikana ponownie Kaszyński. W tym momencie na boisku zrobiło się dość nerwowo, ale nie przeszkodziło to na strzelenie zwycięskiej bramki drużynie z Działynia a strześliwym strzelcem w 91 min okazał się Redzik. Chwile później sędzia był zmuszony pokazać drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną Alanowi Hoffmannowi z Działynia i tym akcentem zakończyło się to derbowe spotkanie.

Pelikan Niechanowo -  Orkan Działyń
                                 3:5
Gole strzelali: Kaszyński 46’, Wiśniewski 75’, Kaszyński 85’ – Jakub Hoffmann 10’, 20’, 36’, Strzębała 55’, 91 Redzik’.

Pelikan Niechanowo: Kościański, Winkel( 30’ Wiśniewski), Zaroda, Ratajczak Maciej, Pietrzak, Robaszkiewicz, Świątnicki, Borkowski, Ratajczak Michał, Winkel Tomasz, Kaszyński.

Skład Orkan Działyń: Hoffman Janusz, Sadło, Niedzielski ( 72’ Woźniak), Minior, Paluch, Koronka, Hoffmann Alan, Brożyna, Hoffmann Jakub ( 62’ Redzik), Strzębała, Kasprzyk ( 39’ Dariusz Hoffmann).

Żółte kartki: Ratajczak Maciej, Pietrzak, - Jakub Hoffmann, Brożyna, Woźniak, Alan Hoffmann
Czerwone kartki: Alan Hoffman (Orkan Działy)
Sędzia: Wojtaszyk Grzegorz (Poznań)