W derbowej rywalizacji rocznika 1998 lepsi okazali się piłkarze KS Gniezno

2011-09-18

W niedzielę 18 września na boisku przy ulicy Strumykowej w Gnieźnie do spotkania derbowego w ramach rozgrywek Poznańskiej Klasy Trampkarzy C2 grupy 1. W trzeciej kolejce trwającego sezonu 2011/2012 drużyna Mieszko Gniezno podejmowała zespół KS Gniezno. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem piłkarzy KS Gniezno stosunku 4:0 mimo że do przerwy w meczu by wynik bezbramkowy 0:0.

Od samego początku mecz był zacięty i wyrównany a zawodnicy grali na 100 %. Już w pierwszych minutach zespół KS Gniezno mógł wyjść na prowadzenie, jednakże rzut karny wykonywany przez Oskara Śmiłowskiego wybronił bramkarz Mieszka Gniezno. Kolejne minuty upływały pod kontem walki o każdy centymetr murawy a wynik do przerwy nie uległ zmiany i widniał zasłużony remis 0 : 0.

Po zmianie stron, znacznie poprawiła się gra zawodników z KS Gniezno a jedna z przeprowadzonych akcji zakończyła się celnym trafieniem Kozłowskiego Oskara. Od tego momentu zawodnicy KS grali mniej nerwowo i spokojnie. Po upływie kilku minut na odważny i piękny rajd, prawą stroną boiska popisał się Błaszak Łukasz, który wyłożył piłkę nadbiegającemu Śmigowskiemu Radosławowi podwyższając wynik na 0 : 2. Kiedy wydawało się, że mecz jest pod kontrolą groźną kontrę przeprowadzili zawodnicy z Mieszka Gniezno a strzał Alana Napierały z linii bramkowej wybił Oskar Śmiłowski. Pod koniec meczu zawodnicy z KS Gniezno podwyższyli wynik jeszcze dwu krotnie, na 0 : 3 z rzutu wolnego Kozłowski Oskar a w doliczonym czasie zamieszanie pod bramką wykorzystał Banicki Adam ustalając wynik 0 : 4 dla Klubu Sportowego Gniezno.

Skład KS Gniezno 98: Beśka Wiktor, Pawłowski Mateusz, Śmiłowski Oskar, Jarzyński Patryk, Garstka Tobiasz, Pawlak Kacper, Serwatka Kacper, Kabziński Szymon, Gralak Jakub, Przybylski Szymon, Banicki Adam, Błaszak Łukasz, Smelkowski Jakub, Śmigowski Radosław.

Kolejne spotkanie drużyna KS Gniezno zagra z Wartą II Poznań 01.10.2011. serdecznie zapraszamy na stadion miejski przy ul. Strumykowej w Gnieźnie.