W rewanżu lepsi Włosi. Dwie bramki Rychłowskiego nie dały zwycięstwa biało-czerwonym

2012-01-26

W rewanżowym spotkaniu w środę 25 stycznia reprezentacji Polski i Włoch lepsi okazali się podopieczni Emiliano Parcarelli\'ego. Biało-czerwoni za sprawą Dariusza Rychłowskiego dwukrotnie doprowadzali do remisu jednak w końcówce goście przechylili szalę na swoją korzyść wygrywając 4:2. Spotkanie podobnie jak pierwsze odbyło się w hali przy Twardowskiego w Szczecinie.

W kolejnym meczy reprezentacji Polski do lat 21 ponownie dobrze zaprezentowali się zawodnicy KS Gniezno. Co prawda kiedy przebywali na boisku wynik środowego spotkania otworzyli Włosi, jednak 14 sekund później było już 1:1. Przy pierwszej bramce dla Polaków gnieźnianie zamienili się  miejscami z dnia poprzedniego. Tym razem z rzutu rożnego podawał Mateusz Jedliński, a w okienko włoskiej bramki przymierzył Dariusz Rychłowski. Minutę później Cesar Ronqui ponownie wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Wynikiem 1:2 zakończyła się pierwsza połowa. Na początku drugiej połowy za dwa napomnienia boisko musiał opuścić Giuseppe Mentasti i Polacy grali w przewadze jednego zawodnika. Swoją szansę wykorzystali, a na listę strzelców ponownie wpisał się Dariusz Rychłowski. Niestety końcówka należała do przyjezdnych, którzy strzelili jeszcze dwie bramki ustalając wynik meczu na 2:4.

Kolejne zgrupowanie zaplanowane jest na koniec lutego, a rywalem biało-czerwonych będzie zespół Francji. Dwumecz ma odbyć się w Warszawie.

Polska U-21 - Włochy U-21 2:4 (1:2)

0:1 Julio de Oliveira 12\'
1:1 Dariusz Rychłowski 12\'
1:2 Cesar Ronqui 13\'
2:2 Dariusz Rychłowski 26\'
2:3 Sergio Anzalone 31\'
2:4 Julio de Oliveira 36\'

Polska: Michał Widuch, Maciej Marciniak - Mateusz Jedliński, Eryk Stoch, Michał Marek, Kamil Fijoł, Paweł Bogucki, Tomasz Kriezel, Adam Jończyk, Paweł Martyn, Patrych Szachnitowski, Michał Grecz, Dawid Litewka, Dariusz Rychłowski.

Włochy: Michele di Benedetto - Michele Penzo, Cesar Ronqui, Vincenzo Milucci, Luca Cianchetti, Angelo Schinina, Guiseppe Mentasti, Julio de Oliviera, Cristian Rizzo, Vitorro Sordini, Marcelo Dalle Molle, Alessio Trovato, Sergio Anzalone.