W strugach deszczu Mieszko-Carbon Gniezno pokonuje Czarnych Wróblewo - Fotorelacja

2013-09-14

Miano zespołu niepokonanego na własnym terenie podtrzymali piłkarze  Mieszka-Carbon Gniezno. W siódmym już spotkaniu a trzecie na własnym boisku przy ulicy Strumykowej w Gnieźnie, w nowym sezonie 2013/2014 w rozgrywkach wielkopolskiej IV lidze grupie północnej, w sobotę 14 września podopieczni Przemysława Urbaniaka podejmowali u siebie zespół Czarnych Wróblewo. Spotkanie toczące się w dość ekstremalnych warunkach pogodowych przy ciągle padającym deszczu zakończyło się zwycięstwem piłkarzy Mieszka-Carbon Gniezno, którzy pokonali swojego rywala w stosunku 3:1 mimo że do przerwy wynik był bezbramkowy.

Pierwsze czterdzieści pięć minut sobotniego meczu w wykonaniu obu drużyn było dosyć niemrawym pojedynkiem piłkarskim. Gra najczęściej na ślizgiem płycie boiska przy ulicy Strumykowej w Gnieźnie, toczyła się w środkowej jego części a co za tym idzie akcji strzeleckich, po których mogły paść bramki dla obu drużyn było jak na lekarstwo. A jak do takowych dochodziło w pierwszej połowie meczu, która zakończyła się wynikiem bezbramkowym to najczęściej oddawane strzały w wykonaniu piłkarzy obu drużyn były niecelne lub padały one łupem bramkarzy obu drużyn. W tej części meczu na uwagę zasługują dwie dobre sytuacje, po których Mieszko-Carbon Gniezno, mogło wyjść na prowadzenie jednak tak się nie stało. W 34 minucie meczu sytuacje sam na sam z bramkarzem gości Krzysztofem Aniołem nie potrafił wykorzystał w zespole gnieźnieńskim Marcin Nowak a w 41 minucie meczu po strzale z około 10 metra Daniela Szymańskiego piłka zatrzymała się na spojeniu słupka z poprzeczką bramki gości z Wróblewa.

Zwycięstwo piłkarze Mieszka-Carbon Gniezno, zapewnili sobie dopiero w drugiej połowie chociaż to goście z Wróblewa jako pierwsi wyszli na prowadzenie jedną bramką  47 minucie. Zespół z Wróblewa na prowadzenie 1;0 wyprowadził Mariusz Chojan, pokonując bramkarza z Gniezna –Patryka Szafrana po błędzie linii obronnej strzałem z 13-tego metra. Radość piłkarzy Czarnych Wróblewo z prowadzenia nie trwało długo. W 49 minucie bowiem gnieźnianie doprowadzili do stanu 1:1. Bramkę kontaktową na swoim koncie zapisał w zespole biało-niebieskich po szybkiej kontrze zespołu Mieszka-Carbon Gniezno, pomocnik biało-niebieskich Hubert Nowak wykorzystując podanie od swojego brata Marcina, po którym celnym strzałem ulokował piłkę z bliskiej odległości w prawym dolnym rogu bramki z Wróblewa. Po tym golu gnieźnianie poszli za przysłowiowym ciosem i w 53 minucie zdobyli drugą bramkę. Biało-niebieskich na prowadzenie 2:1 wyprowadził Patryk Kryszak, pokonując bramkarza Czarnych Wróblewo – Krzysztofa Anioła strzałem z głowy z około 10 metra po wcześniejszy precyzyjnym dograniu piłki na pole karne przez Dawida Ciążyńskiego. Nim doszło do zdobycia drugiej bramki przez Mieszko-Carbon Gniezno, to goście mogli strzelić swojego drugiego gola w tym meczu. Po egzekwowanym rzucie wolnym z około 19 metra przez Marcina Chorzępe, gnieźnian od utraty bramki uratowała poprzeczka.  W 61 minucie padał trzecia bramka dla Mieszka-Carbon Gniezno, po której gnieźnianie prowadzili już z drużyna z Wróblewa w stosunku 3:1. W polu karnym gości faulowany był wychodzący na czystą pozycję strzelecką Daniel Szymański a sędzia prowadzący ten mecz wskazał na ,,wapno” oddalone od bramki gości w odległości jedenastego metra. Podyktowaną jedenastkę na bramkę dla Mieszka-Carbon Gniezno, zamienił  kapitan drużyny Łukasz Mokrzycki, pokonując golkipera gości Krzysztofa Anioła precyzyjnym strzałem w prawy dolny róg bramki . Po zdobytej trzeciej bramce wprawdzie do końca meczu gnieźnianie mięli jeszcze kilkanaście sytuacji na podwyższenie swojego prowadzenia. Jednak wynik nie uległ już zmianie i Mieszko–Carbon Gniezno, pokonało na własnym trenie zespół Czarnych Wróblewo w stosunku 3:1. Na koniec należy nadmienić iż zespół z Wróblewa mecz kończył w dziesiątkę gdyż czerwoną kartkę w następstwie, której musiał opuścić plac gry ujrzał w ostatnich minutach spotkania Szymon Anioł. Tym zwycięstwem Mieszko-Carbon potrzymało miano drużyny niepokonanej w trzech meczach nowego sezonu.

A już 21 września Mieszko-Carbon Gniezno, rozegra swoje kolejne spotkanie mistrzowskie w ramach wielkopolskiej IV ligi grupy północnej. Tym razem przeciwnikiem biało-niebieskich w meczu wyjazdowym  w Kostrzynie będzie ekipa 1922 Lechi. Początek tego meczu zaplanowano na godzinę 16.00.

Łukasz Mokrzycki – obrońca i kapitan Mieszka-Carbon Gniezno ocenia:

- Mecz od początku nie ułożył się po naszej myśli, gdyż zagraliśmy dwie różne połowy. Pierwsza była podobna do tej w Trzemesznie, czyli wyszliśmy na nią bez pomysłu na grę. Druga z kolei pokazała że umiemy grać w piłkę a co za tym idzie konstruować akcję i zagraliśmy ją bardzo dobrze co przełożyło się na zdobycie trzech goli co dało nam w końcowym obrachunku zwycięstwo. Kolejny mecz gramy na wyjeździe w Kostrzynie, z bardzo wymagającym przeciwnikiem, który na swoim trenie nie zwykł tracić punktów. W poprzednim sezonie jednak urwaliśmy punkt ekipie z Kostrzyna, po dobrej grze remisując z nią 2:2. Na pewno Kostrzyn w tym sezonie jest słabszą ekipą niż było to w poprzednim sezonie, my jedziemy powalczyć o zwycięstwo i trzy punkty jeśli jednak będzie remis to też nie będzie źle.