Warta Poznań gładko ograła Start 1954 a Stella u siebie uległa Pomorzaninowi Toruń

2010-11-07

Porażkami rundę jesienną sezonu 2010/2011 zakończyły dwa zespoły gnieźnieńskie Startu 1954 i Stelli występujące w rozgrywkach o Mistrzostwo Polski seniorów pierwszej ligi w hokeju na trawie. Gnieźnianie porażek w zakończonej dziewiątej kolejce ligowej doznali w niedziele 7 listopada przegrywając w Poznaniu z miejscową Wartą, jak również w Gnieźnie z obecnym liderem rozgrywek Pomorzaninem Toruń.

A jak do tego doszło. Otóż podopieczni grającego trenera Piotra Mikuły drużyna Startu 1954 Gniezno udała się do Poznania gdzie zmierzyła się z miejscową Watrą. Gospodarze okazali się bardzo nie gościnni dla czerwono-czarnych i w ostatnim meczu tej jesieni zdecydowanie pokonali gnieźnian w stosunku 5:0 prowadząc do przerwy 2:0. Bramki dla Warty Poznań zdobyli: Wybieralski Krzysztof 1(2), Poszwa Piotr 2(9,54), Walkowiak Maciej 1(42kr), Paech Maciej 1(46).

Porażkę podobnie jak drużyna Startu 1954 Gniezno na swoim koncie zapisała druga z naszych drużyn Stella. Mimo dość wyrównanej pierwszej połowy meczu, w której to podopieczni Rafała Grotowskiego schodzili z placu gry bez starty bramki. W drugiej stelliści niestety musieli uznać już wyższość obecnego lidera pierwszoligowych rozgrywek i ulegli Pomorzaninowi Toruń na własnym boisku GOSiR przy ulicy Paczkowskiego w stosunku 4:1.

Teraz w rozgrywkach o Mistrzostwo Polski seniorów w hokeju na trawie nastąpi przerwa, która potrwa aż do wiosny 2011 roku. Drużyny, po krótkiej przerwie przeniosą się do hali ażeby tam rywalizować o miano najlepszej drużyny w tej odmianie hokeja. Czy jednak obie nasze drużyny przystąpią do tych rozgrywek czas pokaże.