Warta Poznań zwycięzcą III Turnieju Halowej Piłki Nożnej o Miecz Bolesława Chrobrego w roczniku 1997

2011-12-10

Hala sportowa Gnieźnieńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Paczkowskiego w Gnieźnie w sobotę 10 grudnia była areną rozgrywek w halowej piłce nożnej o Miecz Bolesława Chrobrego i Puchar Prezydenta Miasta Gniezna Jacka Kowalskiego, Fber CUP pod patronatem Posła Na Sejm RP Tadeusza Tomaszewskiego. Organizatorem turnieju był KS Gniezno wspólnie z Urzędem Miasta Gniezno.

Tegoroczna formuła turnieju odbyła się w dość nietypowej formie, gdyż oprócz piłkarzy zespołów: Warty Poznań, Nielby Wągrowiec, Huraganu Pobiedziska, MKS-u Trzemeszno, Mieszka Gniezno i dwóch zespołów KS Gniezno udział wzięła żeńska drużyna Medanu Gniezno.

Zgodnie z przygotowanym regulaminem rozgrywek w pierwszej fazie czyli eliminacyjnej zespoły zostały podzielone na dwie grupy. W pierwszej A zagrało pięć drużyn a w grupie B pozostała czwórka drużyn. I tak grupę A utworzyły drużyny: OLO Władysławów, Huraganu Pobiedziska, KS Gniezno I zespół, Mieszka Gniezno oraz żeńska drużyna Medanu Gniezno. W grupie B znalazły się w tym przypadku ekipy piłkarskie: MKS Trzemeszno, Nielby Wągrowiec, Warty Poznań i KS Gniezno II drużyna. W tej wazie rozgrywek drużyny w obu grupach rozgrywały spotkania systemem ,,każdy z każdym” Po zmaganiach grupowych przyszedł czas na drugi etap rywalizacji turniejowej, który polegały na rozegraniu spotkań systemem pucharowym w zależności od zajętych miejsce w obu grupach czyli o miejsca 1-4 i 5-8. Ostatnim akcentem sobotniego turnieju były natomiast mecz o końcowe miejsca w całych rozgrywkach.

Ostatecznie po paru godzinnej rywalizacji pierwsze miejsce  w III Turnieju Halowej Piłki Nożnej o Miecz Bolesława Chrobrego w roczniku 1997 wywalczyła ekipa Warty Poznań, która w wielkim finale pokonała OLO Władysławów w rzutach karnych 2:1. W regulaminowym czasie był wynik bezbramkowy. W tym układzie drugie miejsce przypadło ekipie OLO Władysławów. Trzecia lokat przypadła ekipie KS Gniezno I zespół, która w małym finale pokonała Nielbę Wągrowiec w stosunku 2:1. Pozostałe miejsca przypadły następującym drużynom: czwarte Nielba Wągrowiec, piąte KS Gniezno II zespół, szóste MKS Trzemeszno, siódme Mieszko Gniezno, ósme Huragan Pobiedziska oraz dziewiąte żeński zespół Medanu Gniezno.

Dodatkowo najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Filipa Kruczyńskiego z KS Gniezno II zespół, najlepszy bramkarzem turnieju został wybrany Szymon Nowicki z Warty Poznań a królem strzelców turnieju został Adrian Chopcia z KS Gniezno II zespół. Wyżej wymienieni otrzymali pamiątkowe statułetki. Natomiast najlepsze trzy drużyny nagrodzono medalami, pucharami oraz nagrodami rzeczowymi. A pozostałe drużyny biorące udział w rozgrywkach zostały obdarowane przez organizatorów pamiątkowymi dyplomami oraz medalami.

Szczegółowe wyniki III Turnieju Halowej Piłki Nożnej o Miecz Bolesława Chrobrego w roczniku 1997:

4.KS Gniezno II                  0 1-6

Regulamin turnieju przewidywał, że rywalizacja o miejsca 1-4 i 5-8 będzie odbywała się systemem pucharowym, a wyniki tych rozgrywek przedstawiają się następująco:

Mecz o miejsce 3: Nielba Wągrowiec - KS Gniezno I 1:2
FINAŁ: OLO Władysławów - Warta Poznań 0:0 (k. 1:2)