Weekendowe mecze MKS Trzemeszno

2011-05-16

MKS Trzemeszno – Poznaniak Poznań 0:1 (0:0) – trampkarze

14 maja na boisku przy hali OSiR odbył się mecz 6 kolejki Trampkarzy C2 pomiędzy MKS-em Trzemeszno a Poznaniakiem Poznań. Po dość wyrównanym spotkaniu goście okazali się lepsi wygrywając 1:0.

W pierwszych minutach spotkania przewagę osiągnęli Poznaniacy, którzy stworzyli sobie dwie dogodne sytuacje, jednak na posterunku był Norbert Mazur. W miarę upływu czasu do głosu doszli gospodarze, czego efektem była m.in. sytuacja sam na sam z bramkarzem Miłosza Smarzyńskiego. Zawodnikowi MKS-u zabrakło jednak zimnej krwi, gdyż piłka po jego strzale nie znalazła drogi do bramki. Z minuty na minutę coraz lepiej grali napastnicy gospodarzy, jednak brakowało wykończenia akcji. Do przerwy bramki nie padły. Chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy, po błędzie obrońców z Trzemeszna goście zdobyli bramkę, jak się później okazało była to bramka zwycięska. Ostatnie 20 minut gry toczyło się na połowie Poznaniaka. Mimo nieustannych ataków całego zespołu nie udało się naszym zawodnikom zdobyć bramki i Poznaniak wygrał całe spotkanie 1:0.

Następne spotkanie trampkarze MKS-u Trzemeszno rozegrają w niedzielę 22 maja o godzinie 15:00 z Mieszkiem w Gnieźnie.

Skład MKS-u Trzemeszno: Norbert Mazur, Filip Podrzycki, Hubert Siwa, Bartosz Czajka, Błażej Połatyński, Miłosz Smarzyński, Kacper Kowalczyk, Hubert Słowik, Dawid Liberkowski, Marcin Kaźmierski, Michał Witkowski. Ponadto zagrali: Aleksander Przybysz i Jakub Borowczyk. Trener: Piotr Łukiewski, Kierownik drużyny: Leszek Siwa

MKS Poltrans Trzemeszno – UKS Skórzewo 1:1 (0:0) – orliki

W sobotę 14 maja o godzinie 13:00 na Stadionie Miejskim w Trzemesznie orliki MKS Poltrans Trzemeszno podejmowali zespół UKS Skórzewo w ramach 8 kolejki Grupy Mistrzowskiej Orlików E2. Był to mecz dwóch drużyn, które są najpoważniejszymi kandydatami do zajęcia 3 miejsca w lidze w końcowym rozrachunku. Po dość ciekawym meczu padł remis 1:1.

Bramkę dla MKS-u zdobył: Bartosz Sobański.

Początek spotkania pokazał, że będzie to wyrównany mecz. Obie drużyny miały sytuacje, jednak ani Trzemesznianom ani gościom nie udało się udokumentować tego bramką. Optyczną przewagę mieli gospodarze, jednak piłkarze ze Skórzewa również nie dawali za wygraną. Warto zauważyć, że w zespole gości pewnie w obronie zagrała piłkarka tego klubu, która sprawiała wiele problemów chłopcom z Trzemeszna. Do przerwy żadna bramka nie padła. W drugiej połowie mecz się bardziej otworzył, a piłkarze MKS-u osiągali coraz większą przewagę. Skutkiem tego była bramka zdobyta przez Bartosza Sobańskiego po ładnym strzale z dystansu. Gospodarze objęli więc prowadzenie ale atakowali dalej. Niestety później nasi zawodnicy nie byli już tak skuteczni. Mimo wielu sytuacji bramkowych piłka nie znalazła drogi do bramki, a swoje szanse mieli m.in. Paweł Poznachowski, ponownie Bartosz Sobański oraz Kacper Czarnecki, który chciał przelobować leżącego bramkarza, zrobił to jednak na tyle słabo, że bramkarz złapał piłkę. Później przyszedł krótki okres przewagi przyjezdnych. Niestety w tym czasie udało się im strzelić wyrównującą bramkę, kiedy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego do piłki dopadł niepilnowany napastnik ze Skórzewa i wepchnął ją do bramki. Gospodarze próbowali jeszcze zdobyć zwycięską bramkę, jednak robili to bardzo nieskutecznie i oba zespoły musiały podzielić się punktami.

Skład MKS-u Poltrans Trzemeszno: Oliwier Kaczmarek, Sebastian Ferenc, Bartosz Czarnecki, Mikołaj Korzycki, Paweł Poznachowski, Bartosz Sobański, Kacper Czarnecki, Kacper Wegner, Szymon Lisiecki, Krzesimir Kiełpiński, Filip Przybysz, Maciej Siwa, Jakub Czarnecki, Eryk Chojnacki, Kajetan Powała oraz Szymon Włodarczyk. Trener: Sławomir Kupś, Asystent trenera: Jacek Siwa, Kierownik drużyny: Przemysław Wegner

MKS Trzemeszno – Huragan Pobiedziska 0:6 (0:2) – młodziki

Kolejny słaby mecz rozegrali młodziki MKS-u Trzemeszno, którzy w sobotę 14 maja na Stadionie Miejskim podejmowali Huragan Pobiedziska. Kolejne spotkanie, w którym trener naszego zespołu miał ogromne problemy kadrowe zakończyło się wysoką porażką 0:6.

Od pierwszego gwizdka przewagę osiągnęli goście, którzy atakowali bramkę Oskara Surówki. Przez pierwsze kilkanaście minut gospodarze dobrze się bronili. Później niestety zabrakło szczęścia, a nasi obrońcy pod nieobecność kilku graczy popełniali koszmarne błędy. Efektem tego były dwie bramki strzelone przez zawodników Huragana w przeciągu kilku minut. Nasi zawodnicy także mieli szanse, jednak po strzale z rzutu wolnego Eryka Grzegorskiego piłka przeleciała tuż obok bramki a sytuację sam na sam z bramkarzem zmarnował Alan Powała. W drugiej połowie to już całkowita dominacja gości. Nasi piłkarze nie potrafili skutecznie już zatrzymywać ataków przyjezdnych, a jedna bramka padła nawet po strzale samobójczym naszego zawodnika. Ostatecznie po bardzo kiepskiej grze nasi zawodnicy przegrali 0:6.

W następnej kolejce w piątek o godzinie 16:00 młodziki MKS Trzemeszno rozegrają wyjazdowe spotkanie z Piastem Kobylnica.

Skład MKS-u Trzemeszno: Oskar Surówka, Szymon Łukowski, Patryk Psuty, Alan Giza, Jonasz Wierzchucki, Damian Psuty, Damian Stempuchowski, Marcin Bloch, Alan Powała, Mateusz Reklewski, Eryk Grzegorski. Ponadto zagrali: Norbert Kurek i Norbert Ciszak. Trener: Bartosz Górny