Wełna Skoki remisuje w meczu kontrolnym z Pelikanem Niechanowo

2013-07-17

Drugie letnie spotkanie kontrolne mają za sobą piłkarze Pelikana Niechanowo. Po sobotniej porażce z Nielbą Wągrowiec, tym razem zielono-czarni zremisowali w Skokach z Wełną 1:1.

Początek środowego spotkania w wykonaniu podopiecznych trenerów Roberta Sytka i Roberta Zamiara był wyraźnie nieudany. Goście prezentowali się kiepsko pod względem fizycznym, co bez wątpienia jest powodem ostatnich intensywnych treningów. Dyspozycja ta wyraźnie przełożyła się na sposób i organizację gry drużyny z Niechanowa. W początkowej fazie spotkania inicjatywę posiadała Wełna i kilkukrotnie "zakotłowało" się pod bramką gości. W 20 minucie odpowiedzieli jednak goście. Przed okazją stanął Kamil Chopcia ale jego strzał z kilku metrów przeszedł tuż obok bramki Wełny. Siedem minut potem przyjezdni wyszli na prowadzenie. Po zespołowej akcji, strzałem z ok. 14 metrów, golkipera rywali pokonał jeden z testowanych w naszej ekipie zawodników. Pelikan stracił prowadzenie w 40 minucie kiedy to arbiter w kontrowersyjnych okolicznościach podyktował rzut wolny z ok. 18 metrów. Wówczas to po "krótkim" rozegraniu piłki Arkadiusz Dereżyński mocnym strzałem po ziemi znalazł drogę do siatki niechanowian. Remisem zakończyła się pierwsza odsłona tego pojedynku.

W drugiej, gra gości wygladała lepiej. Pelikan więcej utrzymywał się przy piłce, posiadał inicjatywę i próbował atakować. Niestety w tym fragmencie sytuacji podbramkowych było jak "na lekarstwo" i w konsekwencji żadnej z drużyn nie udało się zdobyć gola a pojedynek zakończył się remisem 1:1.

Był to na pewno wartościowy sprawdzian dla zielono-czarnych. Wełna okazała się wymagającym przeciwnikiem a na dodatek nasi trenerzy mogli przyjrzeć się pewnym nowym rozwiązaniom personalnym. Zapewne pojedynek ten dał odpowiedź na kilka pytań nurtujących nasz duet szkoleniowy.

We czwartek 18 lipca  zawodnicy Pelikana Niechanowo mają dzień odpoczynku a do treningu wrócą w piątek, po czym w sobotę rozegrają trzecią grę kontrolną z gnieźnieńskim Mieszkiem. Pojedynek ten odbędzie się na boisku w Psarach Polskich.

Bramki: Testowany IV (27) - dla Pelikana, Arkadiusz Dereżyński (40) - dla Wełny

"Pelikan": Testowany I (46 Testowany V) - Staniszewski (46 Stachowiak), Steinke, Otuszewski (46 Kaszyński, 75 Zamiatała), Testowany II (60 Grzelak) - Wojciechowski (60 Wiśniewski), Ignasiński, Testowany III, Testowany IV (46 Kruczyński), Szklarz – Chopcia