Wicemistrzostwo Polski Klaudii Piórek - Zawodniczki Gnieźnieńskiego Samuraja trzecią drużyną w kata w Polsce!

2011-05-24

W miniony weekend 21-22 maja 2011 r. w hali wrocławskiego AWF odbyły się XXII Mistrzostwa Polski Seniorów, Juniorów i Juniorów Młodszych w Karate Tradycyjnym. W zawodach tych uczestniczyli zawodnicy i zawodniczki z a klubów z całego kraju wśród których nie zabrakło karateków gnieźnieńskiej Akademii Karate Tradycyjnego Samuraj. Gnieźnieńscy zawodnicy pojechali do Wrocławia w 5-cio osobowym składzie.

W kategorii Junior nasz klub a co się z tym wiąże również nasze Miasto reprezentował Mikołaj Majchrzak. W kategorii Junior Młodszy we Wrocławiu wystąpiły 4 dziewczyny:  Klaudia Piórek, Joanna Piórek, Martyna Staśkiewicz i Aleksandra Politowicz.

W pierwszym dniu zawodów w kata indywidualnym dziewcząt junior młodszy 2 miejsce i wicemistrzostwo Polski wywalczyła Klaudia Piórek. W tej samej konkurencji na 7 miejscu uplasowała się Joanna Piórek. W niedzielę 22 maja nasze dziewczyny w składzie Klaudia Piórek, Joanna Piórek, Aleksandra Politowicz zdobyły brązowy medal w kata drużynowym dziewcząt junior młodszy ulegając jedynie drużynom z Tomaszowa Lubelskiego i Bytomia. Wywalczone medale są o tyle istotne że zostały zdobyte przez dziewczyny już na samym początku ich startów w kategoriach juniorskich.

Warto również zaznaczyć iż cała trójka otrzymała w kwietniu powołania do Kadry Narodowej i uczestniczyła na przełomie kwietnia i maja w zgrupowaniu w Dojo Stara Wieś. Powyższe sukcesy nie miałyby miejsca gdyby nie ciężka praca pod okiem wspaniałego trenera Senseia Andrzeja Zarzecznego któremu składamy SERDECZNE PODZIĘKOWANIA.

Na pierwszym zdjęciu: Klaudia Piórek, Joanna