Wielkopolska Liga Młodzików z udziałem MKK Gniezno

2012-01-09

W sobotę w hali GOSiR przy ulicy Jolenty, odbył się mecz na szczycie Wielkopolskiej Ligi Młodzików, w którym to  MKK podejmował lidera rozgrywek zespół Pyry Poznań. W pierwszej rundzie po bardzo emocjonującym pojedynku o 7 punktów lepsi okazali się koszykarze z Poznania. Tym razem to zawodnicy z pierwszej stolicy okazali się lepsi wygrywając 83:65. Od pierwszych minut tego meczu to właśnie gospodarze przejęli inicjatywę prowadząc w pierwszych minutach 6:0. Po kilku udanych akcjach poznaniacy doprowadzili do stanu 8:6, lecz to MKK wygrywa ostatecznie pierwszą kwartę 19:16. Druga kwarta miała bardzo podobny, wyrównany przebieg. Wynik na tablicy oscylował w granicach remisu lecz to ponownie lepsi, tym razem o 5 punktów, okazali się podopieczni Tomasza Konowalskiego. Do przerwy wynik 44:36.Po przerwie zawodnicy Pyry robili wszystko aby doprowadzić wynik do remisu. Na szczęście gnieźnianie pokazali olbrzymi spokój w swojej grze. Dobra gra w obronie i na tablicach pozwoliła naszym wygrać 3 kwartę 19:13 i ostatnią odsłonę 20:16. Był to kolejny bardzo dobry mecz zespołu młodzików.

Punkty w tym spotkaniu zdobyli: Aleksander Sztyma 29, Wietrzyński Dariusz 18, Kubicki Jakub 9, Kiełpiński Mikołaj 8, Lorek Mikołaj 6, Łukasz Zachwieja 5, Piotrek Leśniczak 4, Igor Chojnacki i Adrian Dolata po 2.

Kolejne spotkanie MKK rozegra na trudnym terenie w Wrześni.