Wreszcie wygrana KS Gniezno 97

2010-05-04

Wspaniale dla naszych chłopców zakończył się wyjazd do Poznania na mecz z drużyną "13". Na boisku ze sztuczną nawierzchnią nasi długo nie potrafili udowodnić swojej przewagi. Ich ataki przypominały walenie głową w mur.

W pierwszej połowie padła tylko jedna bramka. Po dokładnym podaniu futbolówkę do bramki gospodarzy skierował Mateusz Francuszkiewicz. W przerwie zawodnicy usłyszeli od trenera sporo cierpkich słów. To pomogło. Ich ataki zaczęły wreszcie przynosić efekty. Drugą bramkę tego dnia strzelił Eryk Owczarzak, wykorzystując znakomite, długie podanie Adama Karmolińskiego.

Niedługo potem składny atak, jaki przeprowadzili nasi piłkarza, zakończył się golem zdobytym przez Adriana Chopcię. Napór naszych trwał. Precyzyjne podanie, wysokim lobem zakończył Konrad Maćkowiak. Piłka przeleciała nad bramkarzem i wpadła do bramki. 4:0. Usatysfakcjonowani takim wynikiem nasi chłopcy spoczęli na laurach. Niefrasobliwość w obronie spowodowała groźne ataki gospodarzy, ale na szczęście w bramce na posterunku trwał dobrze dysponowany tego dnia Piotrek Wdowczyk.

Również w obronie dobrze spisywali się Mikołaj Stoiński i Kuba Ławoński. Naładowani pozytywną energią, jaką daje wygrana czekamy teraz na kolejnego przeciwnika, którym będzie LECH Poznań. Już w najbliższą środę na boisku przy ul. Strumykowej w Gnieźnie.